Sepaş Enerji, Başarılı Dönüşümünü Yurtdışında Duyurdu

Müşterilerine daha iyi hizmet vermek için çalışan Sepaş Enerji, 17-19 Nisan tarihleri arasında Lizbon’da gerçekleşen enerji sektörünün SAP Çözümleri ile inovasyon ve değişime nasıl adapte olduğunun paylaşıldığı, kurumsal ve teknolojik dönüşümlerin en kapsamlı örneklerinin sunulduğu Uluslararası SAP Konferansı’na (International SAP Utilities Conference 2018) katıldı. Konferansta Sepaş Enerji’nin sistemsel dönüşümü İş Geliştirme Müdürü İpek Işık tarafından anlatıldı.

Sepaş Enerji, Başarılı Dönüşümünü Yurtdışında Duyurdu
banner3

Rekor sayıda katılımcının olduğu organizasyonda Sepaş Enerji İş Geliştirme Müdürü İpek Işık, Türkiye’deki elektrik perakende ve satış süreçleri için kurgulanan, IS-U ve CRM çözümlerini, merkeze konumlandırdığı projenin aşamalarını ve kapsamını paylaşırken, Sepaş Enerji’nin müşterilerine sunduğu hizmetlerde fark yaratabilmek için tasarladığı entegrasyonları, süreçlerdeki verimliliği arttırmaya yönelik otomasyon noktaları ile verinin tutarlılığını sağlayan kontrol süreçlerini de örneklerle açıkladı.

 

Uluslararası SAP Konferansı kapsamında enerji sektörü için üretim, iletim ve dağıtım ile perakende elektrik, su ve gaz süreçlerinin gündemde olduğu yirminin üzerinde müşteri vaka örneğini, 350 üzerinde organizasyon, 10’dan fazla  derin workshop örneği yer aldı.

 

1,7 milyon müşteriye hizmet veren Sepaş Enerji, teknolojik dönüşümünü 4 farklı ilde 21 müşteri hizmet noktasını, 30 farklı ilde 170 üzerinde bayiyi ve 17 farklı banka ile Online Tahsilat Entergasyonu’nu kapsayarak alanında uzman Sepaş Enerji Proje Ekibinin sektördeki tecrübeleri ve yoğun emekleri ile tek fazda hayata geçirdi. Sepaş Enerji dönüşümü Türkiye Elektrik Piyasası Mevzuatı gereği ayrışma kurallarına uygun şekilde implementasyon süreçlerinin hayata geçirildiği ilk SAP projesi olma özelliği taşımaktadır.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2018, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER