Şenol Kamış Mezarı Başında Anıldı

Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış ölümünün 26.Yılında Geyve ilçesi  Şerefiye Mahallesinde aile  kabristanlığındaki mezarı başında  anıldı.

Şenol Kamış Mezarı Başında Anıldı
banner3

Anma  Proğramına Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış 1987 Mezunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden  devre  arkadaşları  Tünay Devren, Faik Derya Ecevit, Mustafa Güneş, Oğuz Aksoy, Aziz Kamil Güler, Erol Aktaş, Zekeriya Eren, Yüksel Kılınçaslan, Derya Yılmazer, Güngör Güven, Hikmet Muzaffer Potur, Erol Aktaş, Sakarya Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma  Derneği Başkan Vekili Fehmi Duman, MHP Geyve  İlçe  Başkanı Şerafettin Kaya, Geyve Belediyesi  Meclis  Üyesi Engin Toklu, 26.Dönem CHP Milletvekili Adayı Erdoğan Isır, CHP Geyve İlçe Yöneticileri  Osman Özen, Necmi Altay, Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan, Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış Kardeşleri Sabiha Işık, Ayşe Hatipoğlu, Ali Kamış, Erol Kamış, Yeğenleri Oğuz Kaan Işık, Murat Işık, Şenol Can Kamış hazır  bulundu.

Şerefiye Mahallesinde  Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış’ın anma programında Kamış'ın kişiliği, edebi yönüyle ilgili konuşmalar yapıldı, ardından Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi. 

1987 Mezunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden  devre  arkadaşları  adına  Aziz Kamil Güler  “Deniz  kadar  Sakin ama  kasırga kadar  sert,ya  kalbi  altın  gibi Dünya’nın  hazinelerini önüne  serse tavsiyemiz   arkadaşlığına değişmeyin Sakin bir  yapıya sahip olan Şenol’un Futbol oynarken nasıl  değişime uğradığını anlama  çalışmalarımız  dört  yılımızı  aldı. Ama  bu  durum bizim için hala bir  muamma.İddiaya  gireriz ki okulda onun kadar  taktik  örtü ve gizleme  yeteneğine  sahip  birisi  yoktur.Biz onu  tuttuğunu koparan  birisi olarak tanıdık.İnanıyoruz ki devremizin en başarılı subaylarından birisi olacaktı”

Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış ‘ın AİLESİ  adına  ablası Sabiha Kamış” Şenol  çok özel bir  kişiydi. Şehit  oluşunun  26.yılında  bizlerle  birlikte  anma  proğramına  katılanlara  şükranlarımızı  belirtiyoruz.Devre  arkadaşlarını   burada  görmek bizleri  gururlandırdı  onurlandır.Hepiniz  sağ olun. Kardeşimi unutmayan sevenlerine teşekkür ederim.”dedi.

MHP Geyve  İlçe  Başkanı Şerafettin Kaya "Soğuk bir hava var. Biz burada tek bir amaç için bir aradayız. O da bu cennet vatanın kurulması, bu cennet vatanın bugünlere gelmesi ve bu cennet vatanın geleceğe yürümesi için canını  ortaya koymuş Teğmen Şenol Kamış hatırası için bir aradayız. Ay yıldızlı bayrağımızın altında bir arada hep beraber hiçbir ayrılık ve gayrılık olmaksızın ecdadımızdan aldığımız güçle medeniyetimizden inancımızdan aldığımız güçle beraber ve bir olarak geleceğe yürüyeceğiz. Bizim bütün amacımız budur."

Anma  Proğramında 26.Dönem CHP Milletvekili Adayı Erdoğan Isır, Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış  Kardeşleri Sabiha Işık, Ayşe Hatipoğlu, Ali Kamış, Erol  Kamış, Yeğenleri Oğuz Kaan Işık, Murat Işık,Şenol Can Kamış ile arkadaşları Tünay Devran, Faik Derya Ecevit, Mustafa Güneş, Oğuz Aksoy, Aziz Kamil Güler, Erol Aktaş, Zekeriya Eren, Yüksel Kılınçaslan, Derya Yılmazer, Güngör Güven, Hikmet Muzaffer Potur, Erol Aktaş’a 26 yıl  sonra  bile   kardeşlerine  sahip  ,devre  arkadaşlarını  taziyede  bulundu.

Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan”.Geyve  Boğazının  Tam ortasında  Şehidimiz  bizim  emanetimizdir. Mekani cennet olsun”

 

Şenol KAMIŞ  Kimdir?

Geyve ilçesinde altı kardeşin 5.si olarak 20 Ağustos 1965 tarihinde  dünya’ya  geldi.Çocukluk  Yılları  Geyve  ilçesinde  geçti. İlkokulu Geyve Atatürk Okulu,Orta Okulu Geyve Lisesinde  sürdürdü.Askeri Lise  sınavlarına  girerek 1980 yılında Bursa Işıklar Askeri Lisesine girdi. Askeri Lisesi  bitince  1983-1987 Öğretim yılında  Ankara Kara HARP Okuluna girdi.4 Yıl  sonunda  Harp Okulundan mezun oldu.Daha  sonra  2  Yıl Tuzla Piyade Okulunda eğitim  gördükten sonra 8 ay Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulunda  eğitim gördü.İstanbul  Samandıra’da  23'üncü Mot. P. Tümeninde  göreve  başladı. Daha  sonra Geçici görevle  Timiyle beraber Şırnak’ta   göreve  gitti. Cudi Dağında  25 Ocak 1990 günü  şehit  oldu.Cenazesi  Geyve  Boğazında  Şerefiye  Mahallesinde  aile  kapristanlığına  defnedildi.

Şenol Kamış

19 Aralık 1989’da Çekmeköy Tabur Komutanlığı  takdir  belgesi

Haziran  1989 1.Piyade  Bölük Komutanlığı takdir belgesi

12 Ocak 1990 Genel Kurmay Başkanlığı Ödüllendirme

Şenol KAMIŞ  Futbol yeteneğinin yanında Sanata  Yatkınlığı da  çok fazlaydı. Geyve Lisesi Bandosunda bas  çalmaya  başladı.Türk Sanat Müziği enstrümanlarından trombon,tenor   ayrıca  saz   ve  neyde de  iyiydi..Masa  tenisi ,bilardo da da  söz  sahibiydi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 00:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER