banner28

Sende Söz Ver !

Yeşilay Sakarya Şubesi 1 ila 7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası süresinde gerçekleştirecekleri programlarla ilgili olarak bir basın toplantısı gerçekleşti. Yeşilay Sakarya Şubesi Hizmet Binası'nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Yeşilay Sakarya Şubesi Başkanı Fatih Kıcır, "Bağımlılıktan uzak durmak ve sağlıklı yaşam için söz verin" dedi.

Sende Söz Ver !
banner3

"SENDE SÖZ VER"

Bu yıl 97'nci Kuruluş Yıl dönümü olan Yeşilay'ın 1 ila 7 Mart arasında kutlanan Yeşilay Haftası'nda Türkiye genelinde gerçekleştireceği "Bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşam için sende söz ver" etkinliği Sakarya'da da kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla gerçekleştirilecek. Her gün sayısı daha da artan sigara, alkol, uyuşturucu ve benzeri bağımlılık yapan maddelerin zararlarının farkına varılmasını sağlayan Yeşilay, sağlıklı bir yaşam için 1-7 Mart tarihleri arasında "Sen de Söz Ver" etkinliği adına çeşitli çalışmalar gerçekleştirecek.

 

MÜCADELE İÇİN SÖZ VER

Yeşilay'ın bugüne kadar toplumla ve gençlikle birlik olmayı her türlü bağımlılıktan uzak durmayı, bağımlılık yapan bu maddelerden korunmayı başaramayanlara ise kurtarmayı hedefleyen bu durumla ilgili bir çok faaliyete imza attığını belirten Yeşilay Sakarya Şubesi Başkanı Fatih Kıcır, "Her yıl kutladığımız Yeşilay Haftası'nda halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini artırmak için Sakarya'da çeşitli faaliyetler düzenleyeceğiz. Yeşilay, 97 yıldır bağımlılıklarla mücadele ediyor, toplumu ayırt etmeden önleyici, koruyucu hizmetlerini, her yere ve herkese ulaştırmaya çalıştırıyor. Bizler de ilimizde okullar başta olmak üzere, halk eğitim merkezlerinde, gençlik ve kültür merkezlerinde yerel yönetimlerin desteğiyle önleme, bilgilendirme çalışmaları yapıyoruz. Bu yıl da 'Bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşam için sende söz ver' diyerek kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararla alışkanlıklarla mücadele için toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARI

Yapılan basın toplantısında yerel yönetimlerin desteğiyle önleme ve bilgilendirme çalışmalarının yapılacağını söyleyen Kıcır, "1 Mart'ta İl Sağlık Müdürlüğü'nde gerçekleştireceğimiz ilk toplantımızın ardından birçok kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret edecek ve yine birçok okulda öğrencilerle bir araya gelerek bilgilendirme çalışmaları yapacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER