Şehrin İlk AKOM'u Yükseliyor

AKOM’da devam eden imalat çalışmalarını inceleyen Başkan Toçoğlu, “Afet Koordinasyon Merkezi projemizde çalışmalar oldukça hızlı bir şekilde ilerliyor. İlk kat imalat çalışmalarının sonlanıp, 2. kat işlemlerinin hızlı bir şekilde devam ettiğini öğrendik. İnşallah belirlediğimiz plan doğrultusunda projeyi tamamlayacak ve merkezi şehrimizin kullanımına sunacağız” dedi.

Şehrin İlk AKOM'u Yükseliyor
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Afet Koordinasyon Merkezi Projesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Fatih Turan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ve daire başkanlarının da yer aldığı inceleme gezisinde Başkan Toçoğlu, projede gelinen son nokta ile ilgili yetkililerden bilgiler aldı.

 

Önemli Bir Proje

Başkan Toçoğlu, “Bilindiği üzere geride bıraktığımız yılın son çeyreğinde toplam değeri 101 milyon lira olan birbirinden önemli yatırımların temelini atmıştık. Afet Koordinasyon Merkezimiz de bu projeler arasında yer alan, Büyükşehir Belediyesi olarak büyük önem atfettiğimiz çalışmalarımız arasında yer alıyordu. Bugün daha önce kurumumuzda Ulaşım Daire Başkanlığı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulunan, birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğumuz Altyapı Yatırımları Genel Müdürümüz Fatih Turan ile projede devam eden imalat çalışmalarını yerinde inceledik. Proje üzerinde istişarelerde bulunduk” diye konuştu.

 

Koordinasyon Tek Elden

AKOM ile afet yönetim altyapısına güçlü bir hizmet kazandırmış olacaklarına da değinen Toçoğlu, “Hamdolsun AKOM’da çalışmalar oldukça hızlı bir şekilde ilerliyor. İlk kat imalat çalışmalarının sonlanıp, 2. kat işlemlerinin hızlı bir şekilde devam ettiğini öğrendik. İnşallah belirlediğimiz plan doğrultusunda projeyi tamamlayacak ve merkezi şehrimizin kullanımına sunacağız. Böylece 1. dereceden afet bölgesinde yer alan şehrimiz için olası afetler sonrası koordinasyon ve eş güdümlü çalışmalar bu merkez eliyle gerçekleştirilmiş olacak” dedi.

 

Tam Donanımlı Bir Merkez

Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin karşısında yükselen projenin ayrıntılarını ise Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar paylaştı. Oktar, Dünya’daki benzer örnekleri incelenerek projelendirilen merkezin tam donanımlı bir yapıya sahip olacağına vurgu yaptı. Ali Oktar, “Proje 850 metrekare alan üzerine inşa ediliyor. Merkezimizde operasyon, teknik destek, server, mekanik ve dinlenme odaları yer alacak. Sayın başkanımız Zeki Toçoğlu da açıklamışlardı: olası bir afet durumunda şehrin kriz merkezi AKOM olacak. Ayrıca proje kapsamında eczane ve ofislerin yer alacağı, bin 700 metrekare kullanım alanlı bir bina da inşa ediyoruz.  Bu binada 14 eczane ve her eczane içerisinde laboratuar bulunacak” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2016, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER