banner28

Şehitler için '5 Dakikada, 1 Hatim '

“5 Dakikada , 1 Hatim” programı Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde devam etti.

Şehitler için '5 Dakikada, 1 Hatim '
banner3

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Sakarya Gençlik Merkezi ve gönüllü gençlerle bir araya gelerek faaliyetlerini sürdüren Lalezar Gençlik Merkezi işbirliğinde , gençler Kuran-ı Kerim'in oluşturduğu kardeşlik ve maneviyat ikliminde şehitler için bir araya geldiler.

3. sü Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen programa tüm okul öğrencileri iştirak etti ve her bir Kuran-ı Kerim sayfasını bir öğrencinin aynı anda okuması sağlanarak hatim gerçekleştirildi.

Okunan Hatimler ve dualar , başta Peygamber efendimiz Hz. Muhammed S.A.V.’in, onun ehli beytinin, sahabeyi Kiramın ve Allah dostlarının ruhlarına hediye edildi. Çanakkale şehitlerinin , 17 Ağustos ve diğer deprem imtihanlarında vefat eden şehitlerin, Soma Şehitlerinin, Şehit olupta adı duyulmayan askerler, Ömer Halis Demir, 15 Temmuz, İstanbul , Ankara ve Kayseri Şehitleri , Sakaryalı Şehit Muhammet Safitürk, Halep başta olmak üzere Filistin, Arakan, Somali ve adını sayamadığımız açlık savaş ve işkenceye maruz kalan tüm İslam Aleminin, hatmimize dahil olmuş olanların ailelerinizden vefat edenlerin, önceki gün vefatının 80. Seneyi devriyesi olan vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un ve Tüm İslam Aleminde vefat etmiş olanların Ruhlarına hediye edildi. Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Kadir Gezer 'in teşekkür konuşması ile program sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2016, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER