Şehit Aileleri Ve Gaziler Serdivan Belediyesi'nin İftarında Buluştu

İftar yemeğine İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu’nun yanı sıra Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, Sakarya Muharip Gaziler Derneği, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi ile şehit polis aileleri ve malul polis aileleri de katıldı.

Şehit Aileleri Ve Gaziler Serdivan Belediyesi'nin İftarında Buluştu
banner3

İftar öncesi masaları gezerek ailelerle sohbet eden Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar; Ramazan ayının; barışın, sevginin, hoşgörünün, yardımlaşma ve dayanışmanın timsali olduğunu belirterek bu mübarek ayın tüm İslam alemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

 

Şehit Ve Gazilerimizin Mirası

 

Alemdar, şehitlerimizden geriye kalanın sadece aziz hatıraları olmadığını, onlardan kalan en önemli hatıranın üzerinde yaşanılan vatan olduğunu vurgulayarak “Sahip olduğumuz istiklal ve hürriyet, hiç kuşkusuz bize şehit ve gazilerimizin mirasıdır.” dedi.

 

Ramazan’ın Manevi İklimini Anlattı

 

Programa katılan misafirlere Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) hayatından kesitlerle sohbet gerçekleştiren İlahiyatçı- Yazar Ömer Döngeloğlu, Ramazan’ın manevi iklimini sahabelerin hayatı ve Peygamber’e olan sevgilerinden kıssalarla anlattı.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER