banner28

Şehidimizin İsmi Okulumuza Verildi

2016 Yılı Temmuz ayında Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde Şehit olan Karasu İlçesi nüfusuna kayıtlı Hasan Keleş’in İsmi Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine verilerek törenle lisesinin ismi Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değiştirildi.

Şehidimizin İsmi Okulumuza Verildi
banner3

Törene İlçe Kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, İlçe Müftüsü Mustafa Aydın, Şehit Hasan Keleş’in Anne- Baba-Kardeş ve Akrabaları, İlçe Kurum ve Kuruluşları Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

İlçe Müftüsü Mustafa Aydın’ın yapmış olduğu duayla açılışının gerçekleştirildiği lise ile ilgili açıklamalarda bulunan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; "Milletimizin ve devletimizin için vatana canını vermiş kıymetli evladımızın adını, İlçe Kaymakamımız Şafak Gürçam’ın girişimleriyle ilçemizdeki meslek lisesine verildi. Buradaki okula ismini vererek adını yaşatacağımız şehidimiz Hasan Keleş, vatanseverlik aşkıyla öğrencilerimize örnek olacaktır. Öğrencilerimizin, Şehidimizin izinde Allah yolunda, vatan, bayrak, birlik ve kardeşlik yolunda hep birlikte yürüyeceklerine inanıyoruz. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Başta şehidimiz Hasan Keleş’in ailesine ve tüm şehit ailelerimize başsağlığı diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2016, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER