banner28

SEDAŞ YATIRIMLARINI YÜZDE YÜZ ORANINDA GERÇEKLEŞTİRECEK

SEDAŞ yaz dönemine yatırımları için hızlı başladı. Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce de 2016-2020 yatırım döneminde 516 Milyon TL yatırım yapmayı ve bu hedefini yüzde yüz oranında gerçekleştirmeyi planlayan SEDAŞ çalışmaların süresi içinde tamamlanması için iş paydaşı tedarikçilerine de gerekli uyarıları yaptı.

SEDAŞ YATIRIMLARINI YÜZDE YÜZ ORANINDA GERÇEKLEŞTİRECEK
banner3

  SEDAŞ bölgesindeki 4 ili kapsayan toplam yaklaşık 20 bin kilometrekarelik yüzölçümü üzerinde, 45 ilçe, 47 belediye, 766 köy ve 1344 mahallede, 1,6 milyon tüketiciye ve 3,4 milyon nüfusa,  1700 çalışanı ile dağıtım faaliyetlerini sürdürürken, “Müşterilerinin güvenli, kaliteli, güvenilir elektrik enerjisine sürdürülebilir erişimini sağlamak” amacıyla vardiyalı olarak 24 saat ekipleri ile görev yaparken, her yıl yatırım projeleriyle elektrik dağıtım şebekelerinin  kapasitelerini de artırıyor.

SEDAŞ YATIRIMLARINA HIZ VERİYOR

2016 yılında yatırım programına alarak projelendirdiği,   2017 yılı başında start vererek başlattığı çalışmaları sahada sürekli kontrol altında tutan ve takip eden  SEDAŞ, Dağıtım Direktörlüğü  koordinasyonunda Dağıtım Varlıkları Grup Müdürlüğü ekipleri ile çalışmalarına hız verdi.

SEDAŞ SAHA DENETİMLERİNİ ARTIRDI

SEDAŞ özel şirket statüsünde kamu hizmeti veren bir kurum olması nedeniyle yatırımcı kuruluşlar ile birlikte Valilik Koordinasyon toplantılarında yatırımları hakkında sürekli gerekli bilgilendirmeleri ve raporlamaları yapıyor. SEDAŞ yatırımlarıyla ilgili TEDAŞ Bölge Müdürlükleri ile şebeke yatırımlarının proje onayları sürecinde ve bu yatırımların  öngörülen seviyelerde gerçekleştirmesiyle ilgili iletişimi, işbirliğini ve koordinasyonu da sürdürüyor.  SEDAŞ Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce illerinde, Otomatik Sayaç Okuma Sistemi (OSOS), Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS), enerjinin varlığını uzaktan izleyerek kontrol etmeye yarayan Kontrol ve Veri Toplama Sistemi (SCADA), Mobil İş Emri Yönetim Sistemi (WFM), Müşteri İlişkileri Yönetim Sistemi için (MİY) projesi başta olmak üzere pek çok bilişim teknolojisi temelli yatırımlarını özelleşmeden hemen sonra başlayarak gerçekleştirdi. SAP sistemiyle IS-U ve CRM  sisteminin entegrasyonunun  sağlanacağı projesini de 2017 de başlattı. SEDAŞ büyük projeleri içinde yer alan teknolojik yatırımları gerçekleştirmek ve  sürekli olarak bu projelerin geliştirilmesini de sağlamak yanında, SEDAŞ sürekli olarak her yıl geliştirdiği elektrik şebekelerinde, kapasite artışı ve yenileme faaliyetleri ile müşteri memnuniyeti için 2017 yılı yatırım çalışmalarına da hız verdi.

YÜZDE 83’Ü ŞEBEKE YATIRIMLARI

SEDAŞ, elektriğin güvenilir ve kaliteli dağıtımını sağlamak amacıyla 2020 yılına kadar yapacağı 516 milyon liralık yatırımının yüzde 83'lük bölümünü hat, trafo, kesici ve direk gibi elektik dağıtım hattı şebekeleri için planlıyor. SEDAŞ yatırımlarını yüzde yüz oranında gerçekleştirmek için planladığı projelerinin ve yatırım çalışmalarının sıkı takibini yaparken, sahadaki denetimlerini de arttırdı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2017, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER