banner28

SEDAŞ 'Proje Fikri Yarışması' Başladı

SEDAŞ, Doğu Marmara’da faaliyet alanı içinde yer alan 4 ildeki üniversite öğrencilerini motive etmek amacıyla başlattığı “Proje Fikir Yarışması”nın takvimini Sakarya Üniversitesi (SAÜ), Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ), Düzce Üniversitesi (DÜ) ve Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) yöneticileri ile birlikte açıkladı.

SEDAŞ 'Proje Fikri Yarışması' Başladı
banner3

“Toplum İçin Yeni Teknolojiler” temasıyla organize edilen yarışmada, öğrencilerden enerjinin üretiminde, iletiminde, dağıtımında, çevre ile uyumunda ve enerjide iş güvenliği alanında yeni proje fikirleri beklediklerini aktaran SEDAŞ Dağıtım Direktör Vekili Dr.Ersan Şentürk “SEDAŞ olarak üniversite öğrencilerine araştırma ve buluş yapma heyecanı aşılamak, geleceğin bilim insanlarının yolunu açarak insanlığa katkıda bulunacak projeler ortaya koymalarına destek olmak amacıyla başlattığımız bu projeye destek veren beş üniversitenin değerli rektörleri başta olmak üzere akademisyenlerimize sonsuz teşekkür ediyoruz”dedi.

 

Yarışmaya Sakarya, Kocaeli, Bolu Abant İzzet Baysal, Düzce ve Gebze Teknik üniversitelerinde “Elektrik, Elektrik Elektronik ve Enerji Sistemleri” bölümlerinde eğitim gören 4. Sınıf öğrencileri katılabilecek. Öğrenciler, yarışmaya en fazla 3 kişiden oluşacak gruplarla da başvurabilecek. Yarışmada 1. olan projeye 3.000 TL, 2. olan projeye 2.000 TL ve 3. olan projeye 1.000 TL ödül verilirken,  10 proje de 500’er TL mansiyon ödülü alacak.

 

04 Şubat – 08 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek başvurular, SEDAŞ’ın web sayfasında//www.sedas.com/tr-tr/projefikir/Pages/default.aspx sekmesi üzerinden yapılabilecek.

 

20 Nisan tarihindeki ön değerlendirme ve 1. faz değerlendirmenin ardından, finale kalan öğrenciler 11 Mayıs’ta proje sunumlarını jüriye de anlatacak. Aynı gün yapılacak değerlendirmelerin ardından, 11 Mayıs akşamı gerçekleştirilecek ödül töreninde öğrenciler ödüllerine kavuşacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER