SEDAŞ Muhtarlarla Görüştü

SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) Adapazarı Şebeke Operasyon Bölge Sorumlusu İbrahim Bakkaloğlu, Sakarya Muhtarlar Derneği Federasyonu Başkanı Erdal Erdem’i makamında ziyaret ederken, Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Adapazarı mahalle muhtarları ile Erenler, Serdivan, Sapanca ve Arifiye Mahalle Muhtarları ve Muhtar Dernek Başkanları ile de  Muhtarlar Günü kapsamında bir araya geldi.

SEDAŞ Muhtarlarla Görüştü
banner3

Adapazarı, Erenler, Serdivan, Sapanca, Arifiye de Muhtarlarla bir araya gelinen toplantılarda muhtarlarla sohbet eden ve Muhtarların talep ve önerilerini dinleyen SEDAŞ Şebeke Operasyon Bölge Sorumlusu İbrahim Bakkaloğlu, “Muhtarlar olarak sizler SEDAŞ’tan talepte bulunduğunuzda,  mahallenizdeki vatandaşların  adına bu talepleri bizlere ilettiğinizi, kamu hizmeti yaptığınızı ve sürecimize olumlu katkı sağladığınızı,  işinizin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Tüm Muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü kutluyor ve bu vesile ile tüm muhtarlarımızın sağlık ve mutluluk içinde başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz”dedi.   

 “SEDAŞ 9 YILDIR ÖZEL ŞİRKET STATÜSÜNDE ”

Bakkaloğlu bilgi verirken; “SEDAŞ 9 yıldır özel şirket statüsünde görev yapıyor. Kamu hizmeti olan bir işimiz var. Hayati önemi olan elektriğin kesintisiz verilebilmesi için 7/24 çalışan bir şirketiz. Aydınlatma, yatırım, bakım onarım, enerji bağlantısı, açma kesme, enerji müsaadesi, kayıp kaçak mücadelesi, sayaç okuma konuları SEDAŞ’ın görevleridir. Elektrikte serbest rekabet için yapılan düzenlemelerle, 2013 yılından beri elektrik satışı, tüketim bedeli faturaları, ödeme noktaları SEDAŞ’ın konusu değildir. ” dedi.

“SEDAŞ’TA TÜM İHBARLAR KAYIT ALTINA ALINIYOR”

Bakkaloğlu, aydınlatma ve arıza bildirimlerinin de Alo 186 üzerinde kayıt açılarak Çağrı Merkezi üzerinden gelmesinin çok önemli olduğuna dikkat çekti.  SEDAŞ’ın WFM projesi kapsamında Çağrı Merkezine gelen tüm bildirimlerin görevde bulunan ekiplerin elinde yer alan tabletlere iş olarak atandığını ve iş akışının buradan takip edildiğini ve bu nedenle ihbarların 186 Çağrı Merkezi üzerinden gelmesi gerektiğini belirtti. Bakkaloğlu, arıza ve aydınlatma sorununa ait  tüm ihbarların dijital ortamda kayıt altına alındıktan sonra  mutlaka gereği yapılarak kapatılmak zorunda olduğuna ve SEDAŞ’ın kalite göstergelerinde bu kayıtların dikkate alındığını, muhtarlarla işbirliğini önemsediklerini  belirtti.

Adapazarı, Erenler, Serdivan, Sapanca, Arifiye de Muhtarlar yapılan tebrik ve nezaket ziyareti ile verilen bilgiler için SEDAŞ Şebeke Operasyon Bölge Sorumlusu İbrahim Bakkaloğlu’na ve beraberindeki ekip arkadaşlarına teşekkür ettiler. 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2018, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER