SEDAŞ Başiskele'deki Bakım Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

SEDAŞ elektrik dağıtım faaliyet bölgesinde bulunan 4 İl, 45 İlçede 3,5 milyon nüfusa ve 1,7 milyon kullanıcıya, “güvenli, kaliteli, güvenilir elektrik enerjisine sürdürülebilir erişimini sağlamak” amacıyla, şebeke yenileme, bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

SEDAŞ Başiskele'deki Bakım Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor
banner3

Müşterilerinin daha kaliteli elektrik enerjisi kullanabilmesi ve arızaların önlenmesi için yatırım ile yenileme çalışmaları yapan SEDAŞ planlı bildirimli kesinti ile iş güvenliği kapsamında saha çalışmalarını gerçekleştiriyor.  

BAŞİSKELE BARBAROS MAHALLESİNDE YATIRIM

Kocaeli İli, Başiskele İlçesi, Karşıyaka Barbaros Mahallesinde yürüttüğü saha çalışmalarına yoğunlaşan SEDAŞ şebeke operasyon ve yapım işleri departmanlarına bağlı ekipler tarafından bölgede havai hat ve yer altı şebeke tesislerine ilave trafolar ve iletkenler tesis ediliyor. SEDAŞ yenileyerek şebekesini güçlendirirken, diğer yandan mevcut  şebekesi üzerinde de eş zamanlı olarak bakım faaliyetlerini yapıyor.

İLAVE TRAFO VE 5 BİN METRE HAT DÖŞENİYOR

Başiskele İlçesinde yatırım çalışmalarını soluksuz yürüten SEDAŞ ekipleri, planlı bildirimli enerji kesintileri ile iletişim kanalları vasıtasıyla tüketicilerini bilgilendiriyor ve bakım programı kapsamında enerji sisteminde koruyucu önlemler alıyor. SEDAŞ  performans esasına dayalı günlük, aylık ve yıllık bakım programlarını da gerçekleştiriyor. 7/24 şebekede enerjinin sürekliliğini sağlamak üzere yatırım projeleri hazırlayan ve uygulamaya geçiren SEDAŞ,  Başiskele İlçesi, Karşıyaka Barbaros Mahallesi bölgesinde artan enerji ihtiyacını karşılamak üzere bölgeye 400 kVA gücünde ilave trafo tesisi, yaklaşık 5 bin metre alçak gerilim iletkeni, 20 adet alçak gerilim ve orta gerilime ait müşterek tipte beton elektrik direği, 150 metre yer altı kablosu ve sokak aydınlatmaları için armatür tesis edilmesiyle ilgili  çalışmalarında sona yaklaştı.

2018 YILI SEDAŞ’TA MÜŞTERİ MEMNUNİYET YILI

2018 yılını müşteri memnuniyeti yılı ilan eden SEDAŞ, elektrik enerjisinin dağıtım faaliyetlerini ve şebeke alt yapısını güçlendirmeye devam ediyor. Başiskele’de Karşıyaka Barbaros Mahallesi  bölgesindeki vatandaşların kaliteli ve kesintisiz enerji kullanımına yönelik yürütülen çalışmalarda sona gelindiğini belirten SEDAŞ yöneticileri, saha ekiplerinin iş güvenliği önlemlerini almak suretiyle planlı bildirimli enerji kesintileri yaptığını açıklayarak şebekedeki ilave güç artışlarını ve eş zamanlı olarak ta mevcut şebekede bakım onarım çalışmalarının gerçekleştirilmeye devam ettiğini ve vatandaşların gelecekteki sağlıklı enerji alınmasını göz önünde bulundurarak  planlı kesinti sırasında hoşgörülü olmasını dilediklerini açıkladılar. SEDAŞ Şebeke Operasyon Müdürlüğü yöneticileri konuyla ilgili yerel yöneticileri de bilgilendirdiler.  

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER