banner28

SAÜEAH'da Oyun Odası Açıldı

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Çocuk Onkoloji Servisinde, QNB Finansbank’ın katkılarıyla hayata geçen çocuk oyun odası hizmete açıldı.

SAÜEAH'da Oyun Odası Açıldı
banner3

Hastanede düzenlene açılış törenine, Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği İdari Hizmetler Başkanı Dr. Hasan Bektaş, Mali Hizmetler Başkanı Ahmet Kemiksizoğlu, SAÜEAH Başhekimi Doç. Dr. Yakup Tomak, QNB Finansbank İletişim Bölümü Müdürü Armağan Engel, Sakarya Şube Müdürü Meriç Bay, hastane ve QNB Finansbank yöneticileri katıldı.

 

ÇOCUK HASTALAR MUTLU OLDU

Özel kuruluşların, SAÜEAH’da toplum yararını gözeterek sosyal sorumluluk anlamında destek olmasından memnuniyet duyduklarını ifade eden Başhekim Doç. Dr. Yakup Tomak “Çocuk Onkoloji Servisimizde tedavi gören minik hastalarımız burada oyun oynayarak hastane ortamının stresini üzerinden atabilecek. Projeyi hayata geçiren QNB Finansbank’ın gönüllü finansçısı Burçin Emir ve projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

GÖNÜLLÜ FİNANSÇILAR HER YERDE

QNB Finansbank’ın, Minik Eller Büyük Hayaller Sosyal Sorumluluk Platformu kapsamında “Gönüllü Finansçılar” oluşumuyla Türkiye’nin her bölgesinde çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projeleri geliştirdiğini ifade eden QNB Finansbank Sakarya Şube Müdürü Meriç Bay “Minik Eller Büyük Hayaller sosyal sorumluluk platformumuzu, 1000’i aşkın Gönüllü Finansçı arkadaşımız büyütüyor. Finansçılarımızın 4-12 yaş çocuklara yönelik geliştirdiği sosyal sorumluluk proje önerilerini değerlendirmek için ‘Gönüllü Finansçı Proje Yarışması’ düzenliyoruz.  Bu yıl Onkoloji Servisi Çocuk Oyun Odası jüri tarafından seçilen projelerimizden biri oldu. Gönüllü finansçımız Burçin Emir’in liderliğinde bu projeyi gerçekleştirerek Sakarya Üniversitesi’ne ve çocuklara hediye ettik. Çocuk onkoloji servisinde yatan çocuk hastalar, uzun süren tedavi dönemlerinde bu oyun odasında oynayarak, eğlenerek vakit geçirebilecekler.” diye konuştu. Oyun odasının açılışının ardından projenin hayata geçmesini sağlayan Burçin Emir ve gönüllü destekçilere hastane yönetimi tarafından plaket ve teşekkür belgesi verildi.

 

MİNİK ELLER BÜYÜK HAYALLER

630 şubesinde 14 bini aşkın finansçının da gönüllü olarak katıldığı sosyal sorumluluk projelerinde çocukları odak noktasına koyan QNB Finansbank,  Minik Eller Büyük Hayaller Platformunda farklı kurumlarla işbirliği yaparak çocuklara yaratıcı ve analitik düşünce sistematiğini sunmayı hedefliyor. QNB Finansbank’ın en büyük gücünü gönüllü finansçılar oluşturuyor. İki yıldan kısa sürede 30 ilde 300 bin çocukla buluşan binden fazla Finansçı, Türkiye’ye değer katacak proje fikirlerini de hayata geçirme imkânı buluyor.

 

EN SEVİLEN OYUNCAKLAR BU ODADA

Eylül ayında başlayan projenin mimari tasarımı, odanın boyanması gibi detayların da gönüllülerce gerçekleştirildiği oyun odasında kullanılan oyuncakların, çocuklara zarar vermediğine ilişkin onay süreci de izlendi. Sekiz çocuk kapasiteli Sakarya Üniversitesi Çocuk Oyun Odası’nda çocukların iyi vakit geçirmeleri için onların sevecekleri pek çok oyuncağın bulunmasına özen gösterildi. SAÜEAH Çocuk Oyun Odası’nda boyama kalemleri, defterler, oyun hamurları, bez bebekler, farklı yaşlara göre bisikletler, mama sandalyesi, Sindrella evi, küçük arabalar, oyun konsolu olan LCD televizyon, abaküs, ahşap yapbozlar, 200 parça lego seti, Jenga tarzı eğitici oyuncaklar, oyuncak şeklinde müzik aletleri, tef ve org gibi daha küçük yaş grubu için oyun halkaları, kız çocukları için Niloya yemek takımları çocukları bekliyor. Oyun odası içinde ayrı bir bölümde ise kaydırak ve salıncak seti, portatif tahterevalli de yer alıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2017, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER