banner28

SAÜ Mühendislik Fakültesi Eski Dekanı İnal Seçkin Vefat Etti

İstanbul Teknik Üniversitesi’ne bağlı Sakarya Devlet Mimarlık Mühendislik Fakültesi’nde 1982-1992 yılları arasında dekanlık görevini yürüten Prof. Dr. İnal Seçkin, vefat etti.

SAÜ Mühendislik Fakültesi Eski Dekanı İnal Seçkin Vefat Etti
banner3

Prof. Dr. İnal Seçkin’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrendiğini belirten SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “12 Eylül sonrasında Dekanlık yapan İnal Seçkin, o dönemin bütün olumsuzluklarına rağmen, görevi süresince hem bireyleri hem de kurumu bu atmosferin dışında tutmuş, adil, dürüst, şeffaf ve özverili bir yönetim sergilemiştir. Vefatı Sakarya Üniversitesi ailesini derinden üzmüştür. Kendisine Allah’tan rahmet, geride kalanlarına sabır diliyorum” dedi.

SAÜ Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Adil Altundal da konuyla ilgili şunları söyledi: “Prof. Dr. İnal Seçkin hocamızın 1982-1992 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı yaptığı yıllarda ben de kendisinin Dekan Yardımcılığı görevini yürüttüm. 1980 sonrası çalkantılı dönemi dürüst, tarafsız ve çalışanlarını kucaklayan yapısı sayesinde hiç yara almadan atlatmamızda büyük katkısı olmuştur. Vefatından derin bir üzüntü duydum. Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

SAÜ Mühendislik Fakültesi eski Dekanı ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Fevzi Yılmaz, “İTÜ SMF Dekanlığı yapmış çok değerli Hocamız Prof. Dr. İnal Seçkin’in ebediyete intikal ettiğini, bu dünyadan göçtüğünü büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Bize çok emeği geçmiştir o sevgili Dekanımızın, büyüğümüzün. İncitmezdi, katlanırdı ve hep tebessüm ederdi. Unutmayacağız rahmetle anacağız. Başımız, başınız sağ olsun. Allah (CC) rahmet eylesin” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER