banner28

SAÜ Hukuk Fakültesi’nde mezuniyet heyecanı

SAÜ Hukuk Fakültesi mezuniyet töreninde öğrencilerin heyecanını ve mutluluğunu paylaşan Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak, “Siz Hukuk Fakültesi öğrencilerimiz, birer adalet ışığısınız. Geleceğimizin ve ülkemizin teminatısınız. Toplumumuzun inanç, ahlak, değerleri ve kanunlarımız adalete erişmede kullanacağınız en daimî kanıtınız olacaktır. Yargının kurucu unsurları olan avukatlar, hakimler ve savcılar ülkemizin temel taşlarıdır. Bugün mezun öğrencilerimiz, meslek hayatınıza başladığınızda önünüze gelen her bir dosyada bir hayatın yaşadığını unutmamalısınız. Avukat, hâkim ya da savcı olarak adalet yolunda vereceğiniz kararların vicdanlarınızı rahatlatmasını istiyorsanız, haksızlıkların karşısında kuvvetli bir direnç göstermeli, adaleti hiçbir zaman geciktirmemeli, yaptığınız işle kendinizi ve vicdanınızı özdeşleştirmelisiniz” dedi

SAÜ Hukuk Fakültesi’nde mezuniyet heyecanı
banner3

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Törenine katıldı.

Spor Bilimleri Fakültesi Stadyumu’nda gerçekleştirilen Mezuniyet Töreni’ne Başkan Burak’ın yanı sıra; Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Nuri Koçer, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurulu Üyesi önceki dönem Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Kalabalık, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Akademisyenler, çok sayıda öğrenci ve aileleri katıldı.

Bu yıl, dördüncü mezunlarını veren Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 172 öğrencisini daha mezun etti.

Tören öğrencilerin yürüyüş korteji ile başlarken, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından programa geçildi.

Hukuk Fakültesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında ilk üç dereceye giren mezun öğrenciler; 3.50 not ortalaması ile Fakülte birincisi Buse Güzel, 3,37 not ortalaması ile Fakülte ikincisi Emre Özpolat ve 3.32 not ortalamasıyla Fakülte üçüncüsü Emirhan Sallıtepe oldu.

Adaletin tecellisi için ışıldayacaksınız

Programda dereceye giren öğrencilere hediye takdim ederek mutluluklarını paylaşan Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak, program sonrası açıklamalarda bulundu. Başkan Burak, “Siz Hukuk Fakültesi öğrencilerimiz, birer adalet ışığısınız. Geleceğimizin ve ülkemizin teminatısınız. Sizleri adaletin tecellisi için ışıldayacağınız kutlu yola uğurlarken bu toplumun ortak değerleri olan ve kültürümüzü oluşturan bilgi kaynaklarını sürekli irdelemeli ve takip etmelisiniz. Toplumumuzun inanç, ahlak, değerleri ve kanunlarımız adalete erişmede kullanacağınız en daimî kanıtınız olacaktır” dedi.

Avukatlar, hakimler ve savcılar ülkemizin temel taşları

Toplumun huzur, güven ve eşitlik içinde birlikte yaşamasını sağlayan en önemli   unsurun adalet olduğunu belirten Başkan Burak, “Yargının kurucu unsurları olan avukatlar, hakimler ve savcılar ülkemizin temel taşlarıdır. Sizler avukat, hâkim ya da savcı olarak adalet yolunda vereceğiniz kararların vicdanlarınızı rahatlatmasını istiyorsanız, haksızlıkların karşısında kuvvetli bir direnç göstermeli, adaleti hiçbir zaman geciktirmemeli, yaptığınız işle kendinizi ve vicdanınızı özdeşleştirmelisiniz” şek

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER