banner28

SASKİ Sakarya'nın Altyapı Geleceğini Planlıyor

Sakarya’yı modern ve sağlam altyapıyla buluşturmak adına gece gündüz çalıştıklarını belirten SASKİ Planlama ve Yatırım Dairesi Başkanı Mustafa Fırat, “Altyapı, içmesuyu, atıksu ve kanalizasyon alanında şuanda 65 projemizde çalışmalar devam ediyor. Dinamik, genç ve çalışkan kadromuzla Sakarya’nın altyapı geleceğini planlıyoruz” dedi.

SASKİ Sakarya'nın Altyapı Geleceğini Planlıyor
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Planlama ve Yatırım Dairesi Başkanı Mustafa Fırat, şehri sağlam ve modern altyapıyla buluşturmak adına gece gündüz çalıştıklarını belirtti. Mustafa Fırat, “Tüm ilçelerimizde kanalizasyon, içmesuyu ve altyapı alanında çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca Planlama ve Yatırım Dairesi Başkanlığı olarak sahadaki proje çalışmalarını yakından takip ediyoruz” diye konuştu.

 

Gece Gündüz Çalışıyoruz

Mustafa Fırat, “Yeni Büyükşehir Yasası ile tüm ilçelerin altyapı sorumluluğu SASKİ’ye geçti. Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi olarak altyapı yatırımları ile ilgili projelerimizi hemen hazırladık. Kısa süre içerisinde şehrimizin kuzeyinden güneyine doğusundan batısına çalışmalarımıza başladık. Şehrimizde şuanda devam eden yaklaşık 300 milyonluk yatırımımız var. Altyapı, içmesuyu, atıksu ve kanalizasyon alanında şuanda 65 projemizde çalışmalar devam ediyor. Dinamik, genç ve çalışkan kadromuzla Sakarya’nın altyapı geleceğini planlıyoruz. Şehrimiz ve hemşerilerimize en iyi hizmeti sunabilmek için gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

 

Kaliteli Hizmet

Mustafa Fırat açıklamalarını şu şekilde sürdürdü, “Planladığımız yatırımları şehrimizin gelecek nüfus perspektifini göz önünde bulundurarak hazırlıyoruz. Sakarya sanayi alanında gelişen ve büyüyen bir şehir. Sakarya’nın 2050’li yıllarındaki gelişmişlik düzeyini dikkate alarak projelerimizi planlıyoruz. Planlama ve Yatırım Dairesi Başkanlığı olarak çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Hemşerilerimize kaliteli hizmet sunabilmek için tüm personelimizle koordineli bir şekilde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.”

 

Sapanca Gölü’ne Alternatif Kaynak

“Şehrimizin içmesuyunu güvence altına alacak projelerimizde de çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda Pamukova Eskiyayla da inşası devam eden Akçay Barajı ile Sapanca Gölü’ne önemli ölçüde alternatif kaynak oluşturuyoruz. Baraj üzerinde 3 hidroelektrik santrali inşa edeceğiz. Sakarya inşa edeceğimiz hidroelektrik santralleri ile kendi enerjisini üretecek. Ayrıca ilçelerimizin üst mahallerine inşa ettiğimiz içmesuyu depoları ile güvence getiriyoruz. Sakarya’nın en uç noktalarındaki mahallelerine temiz ve sağlıklı içmesuyu ve modern altyapı kazandırıyoruz.”

 

Yeni Projeler

“SASKİ olarak ilçelerimizin atıksu sonunu kesin çözüme ulaştırıyoruz. Bu kapsamda Karasu, Kocaali ve Gevye’de atıksu arıtma tesisleri inşa ediyoruz. Projelerde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Atıksu arıtma tesislerinin tamamlanmasıyla Karadeniz ve Sakarya Nehri’ne hiçbir şekilde atıksu karışmayacak. İlçelerde hayata geçireceğimiz tesisler ile aynı zamanda şehrimizin doğal güzelliklerini de korumuş olacağız. SASKİ olarak çelik isale hatları, atıksu arıtma tesisleri, barajlar, hidroelektrik santralleri, içmesuyu arıtma tesisleri inşa ediyoruz. SASKİ kaliteli hizmetleri ve hayata geçirdiği projelerle alanında çok güçlü bir kurum.”

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER