banner28

SASKİ'den Güneyde 47 Mahalleye Müjde

Geyve ve Taraklı’nın 47 mahallesini daha sağlıklı ve bol içmesuyu ile buluşturacaklarını açıklayan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “İki ilçede 47 mahallede toplamda 316 kilometre içmesuyu hattı inşa edeceğiz. İnşallah kısa süre içerisinde projemizin ihalesine çıkarak çalışmalara başlayacağız” dedi.

SASKİ'den Güneyde 47 Mahalleye Müjde
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Geyve ve Taraklı’nın 47 mahallesi için yeni içmesuyu hattı inşa edeceklerinin müjdesini verdi. Rüstem Keleş, “SASKİ olarak şehrimizin altyapı geleceğini garanti altına almak adına planladığımız projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Sakarya’nın 16 ilçesinde içmesuyu, kanalizasyon, atıksu ve yağmursuyu anlamında çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Şimdi de SASKİ olarak Geyve ve Taraklı ilçelerimizin 47 mahallesine daha sağlıklı ve bol içmesuyu ulaştırmak için yeni bir projeyi hayata geçiriyoruz. Proje ile bölgeye toplamda 316 kilometre içmesuyu hattı inşa edeceğiz. İki ilçemize de hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Geyve’de 30 Taraklı’da 17 mahalle

İki ilçenin altyapısı için dev bir projeyi hayata geçireceklerini belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Geyve’de 30 ve Taraklı’da 17 mahallemizi daha sağlıklı, bol ve kesintisiz içmesuyu ile buluşturacak yatırımımızın projesi hazır. İki ilçede 47 mahallede toplamda 316 kilometre içmesuyu hattı inşa edeceğiz. Bazı mahallelerimizde dönem dönem yaşanan yetersizlik sorunu inşa edeceğimiz yeni içmesuyu hattı ile tarihe karışacak. Projemiz tamamlandığında Geyveli ve Taraklılı hemşerilerimiz içmesuyu anlamında hiçbir sorun yaşamayacak. 47 mahallemizi daha sağlam altyapı ile buluşturarak bölgenin içmesuyu altyapısını garanti altına almış olacağız” ifadelerini kullandı.

 

2 etap halinde

Rüstem Keleş, “Bölge için planladığımız içmesuyu projemizi 2 etap halinde inşa edeceğiz. İlk etapta Geyve’ye bağlı Doğancıl, Poydalar, Sabırlar, Çayköy, Südalan, Ilıcaköy, Aydınlar, Çamlık, Şehren, Demirler, Çine, Günhoşlar, Akdoğan, Karacaören, Çukurköy, Yaylak, Hacılar, Taşoluk, Hisarlık, Halidiye, Sekiharman Mahalleri ile Taraklı’ya bağlı Avdan, Esenyurt, Mahdumlar, Alballar, Kemaller, Uğurlu, İçdedeler, Dışdedeler, Tuzla, Aksu, Harkköy, Hacıyakuplar Mahallelerinde çalışmalarımıza başlayacağız. İkinci etapta ise Geyve’ye bağlı Hacıosmanlar, Ahibaba, İhsaniye, Suçatı, Esenköy, Alıplar, Ceceler, Hırka, Umurbey Mahalleri ve Taraklı’ya bağlı Çamtepe, Pirler, Hacıaliler, Duman, Akçapınar Mahallelerinin içmesuyu altyapısını inşa edeceğiz. İnşallah kısa süre içerisinde projemizin ihalesine çıkarak çalışmalara başlayacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2017, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER