banner28

Sapanca Turizm Fakültesi: İlçe İçin Yeni Bir İvme, Yeni Bir Artı Değer

Sapanca İlçesi’ ne artı değer katacak ve ilçe turizm vizyonunu daha yetkin düzeye çıkaracak olan Sapanca Turizm Fakültesi binasında çalışmalar hızla devam ettiriliyor. Aylık planlama esaslarına göre adım adım yapılacak çalışmalarla 2016-2017 eğitim döneminde öğrenci kabulüne başlanacak olan binada, bugünlerde sona erdirilecek çalışmalarla binanın ısıtma ve havalandırma sistemindeki teknik donanım kontrolleri yapılarak, sistem iyileştirmesi tamamlanıyor.

Sapanca Turizm Fakültesi: İlçe İçin Yeni Bir İvme, Yeni Bir Artı Değer
banner3

Sınıfların Tavan Donanımları Montajlanıyor

Binada ısıtma ve havalandırma  sisteminin tavandan olması nedeniyle, tüm binada bulunan ve sınıf olarak hazırlanan mekanlardaki donanımları elden geçirip, tavan döşemelerinde usulüne uygun ve teknik olarak işlevsel olarak karo tavanlıkların montaj çalışması tamamlanıyor. Doğalgaz kullanımına uygun olarak elektrik tesisatında da revize edici çalışmaları sürdüren Sapanca Belediyesi, bina teknik altyapısını güçlendirdikten sonra sınıfların ve diğer idari mekanların kullanımlarına göre elden geçirilmesini sağlayacak.

Başkan Yılmazer, ‘’Turizm Fakültesi Çalışmalarının Tamamı  Belediyemizden’’

Sapanca ilçesi’ ne yeni dönem turizm  potansiyelinin, Turizm Fakültesi sayesinde daha büyük ve çeşitlenen bir turizm portföyüne sahip olacağını dile getiren Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Fakülte binasındaki tüm iyileştirmelerin, montajların ve teknik kontrollerin tamamen Sapanca Belediyesi tarafından yapılıp, Sakarya Üniversitesi’ ne tamamlanmış olarak teslim edileceğini de sözlerine ekleyen Başkan Yılmazer, 2016 yılı ikinci yarısından itibaren Sapanca’ da turizm düşüncesinin tam anlamıyla ilçe nezdinde ön plana çıkacağını belirtti.

‘’Sapanca Turizm Fakültesi Sapanca’ ya Yeni Bir İvme Kazandıracak’’

İlçe genelinde, her fırsatta Turizm Fakültesi bağlamında esnaf, halk ve sivil toplum kuruluşlarıyla iletişime geçtiğinde fakültenin bizzat kişisel çabalarıyla Sapanca’ ya getirilmesinden dolayı büyük bir memnuniyet duyulduğunu devamlı olarak tespit ettiğini ve gözlediğini açıklayan Başkan Yılmazer, ‘’İnşallah Turizm Fakültemiz öğrenci kabulüne başladığında hep birlikte göreceğiz ki ilçemizin sosyal ve ekonomik anlamda yeni bir ivme kazanacaktır. İlçe toplum hayatımız, akademik düzeyde bir eğitim kurumuyla sosyal ve ekonomik anlamda zenginleşecektir. Sapanca Turizm Fakültesi, inanıyorum ki yıllar sonra bir ilk olarak Sapanca’ ya yeni bir artı değer katacaktır.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER