banner28

Sapanca'daki Yüksekokul ve Turizm Fakültesi Öğrencilerine Büyük İmkan!

İlçede yüksek okul ve fakülte öğrencileri için Kyk Yurt inşaatı başladı

Sapanca'daki Yüksekokul ve Turizm Fakültesi Öğrencilerine Büyük İmkan!
banner3

Sapanca’da, halen öğrenime devam eden Sapanca Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ile 2016-2017 Eğitim Dönemi’nde öğrenci alımlarının başlayacağı Sapanca Turizm Fakültesi öğrencileri için müjde niteliğinde bir çalışma başladı. Sapanca MYO yanındaki araziye yapılması planlanan 500 kişi kapasiteli öğrenci yurdunun inşaatı, yurt inşaat alanında yapılan temel kazısı ile başladı.

Toki tarafından 550 gün içinde tamamlanması planlanan yurt, Kredi ve Yurtlar Kurumu nezdinde faaliyete başlayacak. 2017 yılı Temmuz ayında öğrencilere hizmet vermeye başlayacak olan yurt, yaklaşık olarak 13.663.000 TL.’na mal olacak.

Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun Sapanca’daki MYO ve Turizm Fakültesi öğrencileri için hayata geçirdiği Öğrenci Yurdu konusunda, Belediye Başkanı olmadan önceki günlerde ve günümüzde de Sapanca MYO Müdürlüğü ile birlikte, yurdun yatırım programına alınması için girişimlerde bulunduğuna değinen Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun şimdiden Sapanca’ya ve tüm yüksekokul ile gelecekteki Turizm Fakültesi kurumları ve öğrencileri için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2016, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER