Sapanca'da Yağmur Sularına Kesin Çözüm

Sapanca İlçesi Göl Mahallesi’nde yağışlı havalarda su birikintisi oluşması sebebiyle sokak sakinlerinin güç anlar yaşadığı Yıldız Sokak’ta, Sapanca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yağmur sularının tahliyesi amaçlı mazgallı bir yapıda yağmur suyu kanal çalışması tamamlandı.

Sapanca'da Yağmur Sularına Kesin Çözüm
banner3

Yıldız Sokak sakinlerinin bu konudaki taleplerini hemen değerlendirme cihetine giden Sapanca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Yıldız Sokak’ın çeşitli kesimlerinde yağmurlu havalarda sokak kodunun alçak oluşundan kaynaklanan nedenlerle de su birikmesine kesin çözüm bularak, geniş ve derin yağmur suyu kanalları oluşturdu.

Göl Mahallesi Yıldız Sokak’a bağlantı noktalarındaki diğer sokaklara açılan güzergahların da elden geçirilerek yağmur suyu kanal çalışmalarının tamamlanması nedeniyle bir açıklama yapan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Yıldız Sokak’ta yağışlı havalarda su birikmesi sorununun zaten yağmur suyu kanalları oluşturulması ile ilgili planlama dahilinde olduğunu sözlerine ekleyerek, Göl Mahallesi’nin diğer cadde ve sokaklarının da yağışlı havalarda gözlenmeye devam edildiği ve yağmur suyu konusunda doğan sıkıntılara hemen müdahale edildiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER