Sapanca'da Köylere Hizmet Devam Ediyor

Sapanca Belediye Başkanlığı Teknik İşler Müdürlüğü ve Fen İşleri ekipleri, ilçe merkezinde sürdürülen yoğun çalışmalar yanında, daha önce köy tüzel kişiliğine sahip Akçay, İstanbuldere ve Memnuniye de de çalışma alanlarını genişletti.

Sapanca'da Köylere Hizmet Devam Ediyor
banner3

Sapanca Belediyesi, ilçe merkezine uzak yerleşimler olmasına rağmen Akçay’ da Akçay Deresi üzerinde yaya ve araç geçişini düzenlemek için dere üzerine büzler döşedi ve köyde açılmadan kalmış olan yolları açarak, vatandaşların bahçelerine ve diğer kesimlere varmaları için düzenlemelerde bulundu. Aynı çalışmayı, Soğucak Yaylası’ na varış güzergahında da  yapan Sapanca Belediyesi, Sapanca’ ya en uzak yerleşim yeri olan Memmnuniye(Karagöl)de de yol açma çalışmaları dışında, Akçay’ da parkları elden geçirdi ve eksik park ekipmanlarını tamamladı. Akçay’ da ayrıca, sosyal yaşamı canlandırmak amacıyla Akçay Spor ve Kültür Merkezi Binası’ nda da çalışmalar sürdürülüyor.

İlçe merkezine uzak yerleşimleri de ihmal etmediklerini belirten Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Sapanca Belediyesi’nin eskiden köy şimdinin uzak mahallelerinde de verimli çalışmaları sürdürmeye devam edeceğini ve uzak yerleşimlerde sosyal ve ekonomik hayatı canlandırmak için , ilgili yerleşimin yapısına uygun yeni planlamalar ve uygulamalar içinde olacaklarını ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER