Sapanca Çarşı İçine Kaldırım Düzenlemesi

Geçtiğimiz yıl Sapanca Çarşı İçi’ne Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından döşenen arnavut parke yollarda, alınan bir kararla ve Sapanca esnafının da bu konuda düşüncesi alınarak, çarşı içi ana caddelerinde kaldırım uygulaması çalışmaları sürdürülüyor. İlk kaldırım çalışması Kanuncu Rıza Sokak’ta başlatıldı.

Sapanca Çarşı İçine Kaldırım Düzenlemesi
banner3

Çarşı içi ana güzergahta yapılmaya başlanan kaldırımları sınırlayan beton mantarlar da alınan şikayetler üzerine kaldırılıyor. Çarşı içinde trafiğin düzenli olarak ve  tek yönlü olarak akması nedeniyle işlevsel olarak montajı yapılan yol sınırlama beton mantarların işlevini, düzenlemesine geçilen kaldırımlar sağlayacak.

Sapanca çarşı içinde gerek döşenen arnavut parke yollar ve bu yolları sınırlayan beton mantarların, daha düzenli bir çarşı sağlamak için kaldırım düzenlemesiyle, yayaların ve ilçeyi ziyaret edecek olanların daha rahat alışveriş imkanına sahip olmaları yönüyle düzenlemeleri gidildiğini ve çarşı esnafının kaldırım işgalleri konusunda anlayışını dilediğini ifade eden Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, çarşı içindeki düzenlemeler konusunda yerinde incelemelerde bulunan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkililerine konuyu aktararak, çarşının dokusunda yeni gerçekleştirilen kaldırım düzenlemesinden dolayı Sapanca halkı adına Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 19:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER