banner28

Sapanca Belediyesinden Park Açılışında Aşure Dağıttı

Sapanca Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda askerlik görevi sırasında şehit olan İrfan Yanlızoğlu’na adanan parkın, yine geçen yıl vefat eden ve anısına yaşatmak için mahalle gençleri tarafından projesi hazırlanarak tamamlanan merhum Ersin Keskin Parkı ile Tepebaşı Aktar İlköğretim Okulu Çok Amaçlı Saha ve Parkı’n toplu açılışlarını kalabalık bir davetli huzurunda gerçekleştirdi.

Sapanca Belediyesinden Park Açılışında Aşure Dağıttı
banner3

Kırkpınar Tepebaşı merhum Ersin keskin Park önündeki alanda gerçekleştirilen toplu park açılışları törenini, tüm şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlatıldı. Törende mahalle sakinleri adına ilk sözü alan Mustafa Çapoğlu, şehit Yanlızoğlu ve merhum Keskin’in anısını yaşatmak amacıyla yapılan parklar konusunda Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’e, mahalle halkı adına teşekkürlerini sundu.

 

Törende yaptığı konuşmada Başkan Yılmazer, sosyal belediyeciliğin tüm örneklerini adım adım her mahallede hayata geçirmekte olduklarını belirtti ve turizme yönelik yapıda bir ilçe olan Sapanca’da vatandaşların yeni sosyal donatı alanlarına kavuşmaları için çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti. Başkan Yılmazer’den sonra katılımcılara hitap eden Ak Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, her geçen gün Sapanca’nın yeni tesislerle halkla bütünleştiğini ve halkın sosyal anlamdaki taleplerini yeni tesislerle bütünleştirdiğini açıklayarak, bundan sonraki çalışmalarında Sapanca Belediyesi’nin sosyal anlamda örnek belediyecilik çalışmalarına imza atacağına inandığını sözlerine ekledi.

 

Tören şehitler için hocaların Kur’an tilaveti ve Sapanca Müftüsü Orhan Örnek’in duasıyla sona erdi. Sapanca Belediyesi Toplu Açılış Töreni’ne Ak Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, Ak Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Sapanca Kaymakam Vekili Okan Daştan, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer,  Ak Parti İlçe Başkanı Nazmi Bostancı, İlçe Emniyet Müdürü Osman Yıldırım, İlçe Müftüsü Orhan Örnek, Sakarya Muharip Gaziler Derneği Başkanlığı ve gaziler ile belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarından temsilciler ile vatandaşlar katıldı.

 

Açılış Töreni’nden sonra katılımcılar toplu olarak Şht. İrfan Yalnızoğlu Parkı ile Tepebaşı Aktar İlköğretim Okulu Çok Amaçlı Saha ve Parkı’nı ziyaret ettikten sonra, belediye Kapalı Pazaryeri’ne gittiler ve burada Sapanca Kaymakam vekili Okan Daştan, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer ve Ak Parti Sapanca İlçe Başkanı Nazmi Bostancı, Sakarya Aşçılar ve Pastacılar Derneği katkılarıyla Sapanca Belediyesi adına yapılan aşureyi halka dağıttılar.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2016, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER