banner28

Sapanca Belediyesi'nden Kurtuluş Caddesine Ferah Yollar

Sapanca İlçesi doğu mahallerine ulaşım noktası olan Ünlüce Caddesi yol ayrımında bulunan ve Yeni Mahalle’ ye tarihi Kemer’in arkasından varılmasını sağlayan Kurtuluş Caddesi ilk bölümündeki 400 metre uzunluğundaki yol, belediye Fen İşleri ekipleri tarafından 12 metreye çıkarılıyor.

Sapanca Belediyesi'nden Kurtuluş Caddesine Ferah Yollar
banner3

Kurtuluş Caddesi ilk bölümünde halen 7 metre genişliğe sahip olan yol, yeni başlatılan çalışmayla genişletilmesinin yanında, uzun yıllardan beri yol kıyısında akışkanlığı bulunan dere de ıslah edilerek üstü açık yağmur suyu kanalı olarak yeniden düzenlenecek ve cadde yeniden asfaltlanarak Kurtuluş Caddesi ferahlatılacak.

İlçe genelindeki tüm yolların ihtiyaca göre yeniden planlanıp gerekli genişliklere kavuşturulacağını açıklayan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, yol genişletme ve düzenleme çalışmalarının hizmet bakımından maksimum seviyeye ulaşılıncaya kadar kesintisiz devam edeceğini belirtti. İlçenin her geçen gün yeni yerleşimlerle büyüme eğilimine sahip olması nedeniyle cadde ve sokakların yetersiz kalmaması için, geleceğe yönelik olarak yol düzenleme çalışmalarının sürdürüldüğünü ifade eden Başkan Yılmazer, yol medeniyetse kendilerine düşenin de bu medeniyetin altyapısını oluşturma gayreti içinde olacaklarını vurguladı ve yol genişletme çalışmalarına arazi terkleriyle katkıda bulunan vatandaşlara teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER