banner28

SAKARYALI İMDAT GEYVE'DEN BİLDİRİYE SUÇ DUYURUSU

Barış için Akademisyenler İnisiyatifi'nce binden fazla akademisyenin Güneydoğu'daki olaylarla ve sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili olarak 'başlattıkları imza kampanyasına tepkiler çığ gibi büyüyor.

SAKARYALI İMDAT GEYVE'DEN BİLDİRİYE SUÇ DUYURUSU
banner3

Sakarya’da yaşayan İmdat Geyve isimli bir vatandaş, Güneydoğu'daki olaylarla ve sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili olarak 'Bu suça ortak olmayacağız' başlıklı bildiri yayınlayan bin 128 akademisyen hakkında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. 

"VATANDAŞ OLARAK DUYARSIZ KALAMAZDIM"
Bin 128 akademisyenin yayınladığı basın açıklaması sonrasında suç duyurusunda bulunduğunu belirten İmdat Geyve, “Ülkemin gündemini meşgul eden bin 128 akademisyenin teröre destek metnine duyarsız kalamazdım. Bu kanın durması için mücadele edilirken, bu kanın çoğalması kimin işine yarar. Aklımızı başımıza alalım. Türkiye’den başka bir Türkiye’miz yok. Bunun Türkü, Kürdü, Arabı meselesi değil. Türkiye üzerinde emelleri olan insanların ekmeğine yağ sürmeyelim. Aklımızı başımıza alalım. Bu ülke bizim cennet gibi ülkemiz. Şehit verdik, veriyoruz vereceğiz de. Dış güçlerin oyununa gelmeyelim. Benim gibi birkaç tane kardeşimiz de suç duyurusunda bulundu. Sakarya’da da duyarsız insan yok, duyarlı insanlar var. Bu ülkeyi seviyoruz. Bu ülke bütündür. Biz bu vatan topraklarında barış içinde yaşıyoruz ve yaşamaya devam ediyoruz. Bu oyunu bozmak isteyenlere kardeşkanı akıtmak isteyenlere fırsat vermeyelim. Akademisyen olan, profesör olan bu insanlarda bunların ekmeğine yağ sürmesinler. Bu ülkenin ekmeğini yiyoruz. Bu memleketin evlatlarını size emanet ediyoruz onun için alet olmayalım. Aklıselim davranalım” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2016, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER