banner28

Sakarya Yurdunda Coşkulu Yıl Sonu Sergisi

Sakarya Yurdunda Kalan Öğrenciler yıl boyunca el emeği göz nuru ile yaptığı eserleri yılsonu sergisinde ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Sakarya Yurdunda Coşkulu Yıl Sonu Sergisi
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımının gösterisi ile başlayan yılsonu sergi açılışı programı yıl boyunca çeşitli faaliyetlerde dereceye giren öğrencilere hediye takdimi ile devam etti.

       Kredi Yurtlar Kurumu Sakarya İl Müdürü Arif Özsoy yaptığı konuşmada ‘’Kredi Yurtlar Sakarya İl Müdürlüğü Olarak yurdumuzda toplam 8024 öğrencimiz barınmaktadır.

Yurtlarımızda kalan öğrencilerimizin sadece barınma ihtiyacını karşılamak bizim ve ülkemizin geleceği için yeterli değildir.

Devletimizin öğrencilerimize ve bizlere sunduğu imkânlar çerçevesinde öğrencilerimizi hayata hazırlamak için tüm gücümüzü seferber ettik ve etmeye devam edeceğiz.

Bu anlayışla 8 yurdumuzda her gün 100 civarında etkinlik yapılmaktadır, medeniyet tasavvurundan, tarih bilincine, hat sanatından, siyer dersine, işaret dilinden, edebiyatta, ilk yardımdan, diksiyona, resimden, takı kursuna kadar 140 alanda, öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda ve istedikleri saatte eğitimlerimiz tüm hızı ile devam ediyor.

Özelikle kız öğrencilerimiz için sergimizde de göreceğiniz üzere onların ruh dünyalarına ve el becerilerine hitap eden kurslarımızla yetenekli bireyler olmaları için çalışmaya devam ediyoruz.

İstiyoruz ki öğrencilerimiz hem yetenekli ve geleceğin Türkiye’sinde söz sahibi olsunlar, güçlü, akıllı ve bilgili olsunlar, faydalı olsunlar, yardım alan değil, yardım eden olsunlar.

Hem ailelerinin hem hocalarının hem de bizlerin göğüslerini kabartsınlar.

Sergide eseri olan ve kurslara katılan çocuklarımızı hocalarını ve yurt yönetimini kurslarımızdaki hocalarımızın temininde işbirliği yaptığımız Yeni kent Halk Eğitim Merkezimiz teşekkür ediyor, mezun olacak arkadaşlarımıza iş ve sosyal hayatların ’da başarılar diliyorum dedi.

Konuşmalardan sonra misafirler ve öğrencilere gül lokumu, Osmanlı şerbeti ve gözleme ikram edildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2017, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER