Sakarya Özçelik-İş Sendikası Ankara'da

Özçelik İş Sendikası Genel Merkezi 14. olağan genel kurulu 13-14 Ekim Ankara Hilton Garden İnn Otel’de gerçekleştirildi.

Sakarya Özçelik-İş Sendikası Ankara'da
banner3

Genel kurulda seçimlere tek liste halinde gidilirken, Özçelik-iş sendikası Sakarya Şube Başkanı Rıfat Kurt ile birlikte seçimlerde Sakarya’yı toplam 10 delege temsil ederek oy kullandı. Türkiye’nin dört bir tarafından gelen sendika delegelerinin kullandığı oylar sonucunda, Sakarya Şubesi’nin de desteklemiş olduğu mevcut Genel Başkan Yunus  Değirmenci ve yönetimi tekrar güven tazeleyerek Genel Başkanlığa seçildi.

Tüzük değişikliği ile Genel Başkan Yardımcılığı sisteminin getirildiği Genel Kurulda,

Seçim sonuçlarına göre Genel Başkanlığa Yunus Değirmenci, Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Bayram Altun, Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Recep Akyel ve Eğitim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Ferhan Öner seçildi.

SENDİKANIN ADI ‘ÖZÇELİK-İŞ’ OLDU

Sendika isminin değiştirilmesi Genel Kurul gündemine adeta damga vurdu. Tadil ve Kararlar Komisyonunca hazırlanan ve Genel Kurulun bilgi ve onayına sunulan Tüzük Tadil ve Kararlar Komisyonu raporu doğrultusunda ve delegelerin onayı ile sendikanın adı Özdemir, Çelik, Metal ve Metal Mamulleri İşçileri Sendikası, kısa adıyla Özçelik-İş Sendikası olarak değiştirildi. Yapılan değişiklik delegelerimiz tarafından büyük bir memnuniyet ve coşkuyla karşılandı.

“VERGİ YÜKÜ HAFİFLETİLMELİ, ENFLASYON DÜŞÜRÜLMELİDİR”

Konuşmasında çalışma hayatının sorunlarına da değinen Değirmenci, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Devletini, milletini, vatanını gözünden sakınan emekçilerin, dağ gibi yığılan sorunlarının, bir an evvel çözüme kavuşturulmasını, devletimizden bekliyoruz. Ücretlerin vergilendirilmesinde, acilen adaletin sağlanmasını, makul bir vergi sisteminin, hayata geçirilmesini istiyoruz. Diğer taraftan, son dönemde tehlikeli boyutlarda artış gösteren enflasyonun, bir an önce düşürülmesi için, çalışmalara hız verilmelidir. Yine işçinin ve ailesinin geleceği, işverenlerin keyfi uygulamalarına bırakılmamalı, işten çıkarmalar zorlaştırılmalıdır. Ayrıca en temel anayasal hakkımız olan, sendikalaşmanın önündeki engeller, bir an önce kaldırılmalı, işçiler, işverenlerin insafına terk edilmemelidir. Sendikalaşmanın kapısı, ardına kadar açılmalıdır.”

 “Bu salondan yükselen ortak ses, seslerin en güzeli olmuştur” diyen Değirmenci, “Sayenizde işçinin, emekçinin umutları daha da yeşermiştir. Ateşin karşısında eriyenler, uçağın altında alınteri dökenler, coşku ve heyecanınızla serinlemişlerdir. Kardeşlik soframız, daha da bereketlenmiştir. Öz Çelik-İş kalesinin burçları, daha da sağlamlaşmıştır” diyerek konuşmasını tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER