banner28

'Sakarya'nın Yerel Kültürünü Gelecek Nesillere Aktarmalıyız'

Mehmet Demir İlk Öğretim okulunda Sakarya’nın yerel ve yerli kültürünün gelecek nesillere aktarılması amacıyla Kültür Şenliği programı düzenlendi.

'Sakarya'nın Yerel Kültürünü Gelecek Nesillere Aktarmalıyız'
banner3

Sakarya’nın yerel ve yerli kültürünün gelecek nesillere aktarılması amacıyla düzenlenen programda yöresel kıyafetler ve ürünler sergilendi. Okulun içerisinde düzenlenen sergiye öğrenciler ve veliler katıldı.

Öğrencilere Sakarya’nın kültürünü anlatmak amacı ile açılan sergide konuşan okul müdürü İsmail CEYLAN; “Her milletin kendine ait bir kültürü vardır. Milli kültür bir milleti diğer milletlerden ayıran en önemli husustur. Değerlerimiz ile değerli oluruz. Bizler sosyal bilgiler dersinde “kültür ve miras” ünitesini işledik. Öğrencilerimizin milli kültürümüzü yakından görüp tanımalarına imkân sağlamak amacıyla bu sergiyi açmaya karar verdik. “ dedi.

Yapılan sergide Sakarya’nın yemek kültürü de detaylı bir şekilde tanıtıldı. Eski zamanlarda kullanılan birçok eşya, el işleri, kilimler, giysiler ve mutfak eşyaları sergilendiği programda okul müdür yardımcısı Ömer ÇOKAL “Geçmişini bilmeyen ve sahip çıkmayan milletler yok olurlar. Bunun için bu etkinlik bizim milli değerlerimize verdiğimiz önemi gösterir. Emeği geçen herkese teşekkürler” açıklamasını yaptı.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER