banner28

Sakarya'nın Merkezinde Hırsızlık

28 Ekim günü gece saat 04.19 sıralarında Sakarya ili Adapazarı ilçesinde faaliyet gösteren Beko bayii isimli işyerinden hırsızlık meydana geldi.

Sakarya'nın Merkezinde Hırsızlık
banner3

Hırsızlık olayı ile ilgili olarak, Olayın şüphelileri ile ilgili Asayiş Şube müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği Ekiplerince yapılan detaylı çalışmalarda MOBESE ve Güvenlik kamera sitemleri kapsamlı olarak incelendi. Şahısların hırsızlık olayında kullandıkları 34/ ../ …. plaka sayılı araç tespit edildi.  Şüpheli araç ile ilgili olarak yakalama çalışmaları başlatıldı. Araca aranma bilgisi girildi. Şüpheli araç Tekirdağ ili sınırları içerisinde görevli ekiplerce kovalama sonucu yakalandı. Araç içerisinde dört şahıs olduğu tespit edildi. Yakalanan şahıslar yakalandıklarında görevli polislere daha önceden hazırlamış oldukları sahte kimlikleri ibraz ettiler. Şahısların yakalandıkları araç içerisinde olayda kullandıkları olayda tanınmamak üzere kullandıkları maske, levye, tornavida, Pense ve olayda parmak izi bırakmamak üzere kullandıkları eldivenler ile yüklü miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi. Alınan parmak izleri olay yeri görüntüleri ve fotoğrafları karşılaştırıldığında şahısların asıl kimlikleri tespit edildi. Şahısların Türkiye genelinde 10 farklı il tarafından aranan ve 23 ayrı hırsızlık olayının failleri olduğu tespit edilen R. Ş.(1989), V. S.(1997),  A.K.(1997) ve  H.K.(1999) şahıslar olduğu belirlendi.

Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro amirliğine intikal ettirilen şahıslar Hırsızlık Bürodaki işlemleri sonrasında adli mercilerce 06.11.2015 günü tutuklanarak Ferizli L. Tipi kapalı ceza evine teslim edildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER