Sakarya Myo, Perakende Sektörü İçin Uygulamalı Eğitim Önerdi

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sakarya Meslek Yüksekokulu (MYO), İstanbul’da gerçekleşen “Perakende Sektörünün Liderleri Sektörün Geleceği ile Buluşuyor” konulu seminer dizisinde uygulamalı eğitimin önemine vurgu yaptı.

Sakarya Myo, Perakende Sektörü İçin Uygulamalı Eğitim Önerdi
banner3

MÜSİAD ve MEB işbirliği ile “Tematik Lise” olarak kurulan İstanbul Bağlarbaşı Pazarlama ve Perakende Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, perakende sektörünün sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşulduğu seminerde Sakarya MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İsmail Gümüş, Öğretim Görevlileri Aykut Yılmaz ve Ömer Sezai Aykaç sunum yaptılar.

Seminer öncesinde Sakarya MYO akademisyenleri İstanbul Bağlarbaşı Pazarlama ve Perakende Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Çetin Yıldız ve müdür yardımcısı Özge Kandiş’le müfredat iyileştirmesi konusunda değerlendirmelerde bulundular ve öğrencilerin uygulama ve teorik eğitim görmesinin sektöre nitelikli eleman kazandırmada önemli bir katkı sağlayacağını söylediler.  

İsmail Gümüş, Sakarya MYO bünyesinde 2017 yılında Toptan ve Perakende Satış bölümünün açıldığını hatırlatarak “Marmara bölgesi başta olmak üzere ülkemizin dört bir yanında ihtiyaç duyulan bu alana büyük önem veriyoruz. Okulumuzun bir dönem tam zamanlı iş yeri uygulama modeliyle sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanları sektörle birlikte yetiştirme fırsatı bulduk” dedi.

Gümüş’ün ardından sunum yapan Öğr. Gör. Ömer Sezai Aykaç, SAÜ Sakarya MYO’da yeni açılan “Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi” bölümünü tanıttı.

Daha sonra Öğr. Gör. Aykut Yılmaz da Sakarya MYO’da uygulanan 3+1 eğitim modeli hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER