banner28

Sakarya Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü  Kampını Tamamladı

Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü liderlerimizden; İsmail Zahid YILMAZ, Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) tarafından Kars ili, Şenkaya ilçesi, Gaziler köyü, Kaynakyayla mevkiinde düzenlenen uluslararası “Allahuekber Dağı Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampını” tamamlayarak memleketine döndü.

Sakarya Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü  Kampını Tamamladı
banner3

Sarıkamış askeri harekatının 102. yıldönümü dolayısıyla bu yıl 12.si düzenlenen kampa, yurtiçi ve yurtdışından katılan izcilerle beraber çok sayıda izci ve lideri destek verdi.
22 – 26 Aralık 2016 / 22 – 26 Rebi’ül-evvel 1438 tarihleri arasında kampa, 27 ilden 179 izcinin yanısıra Lübnan’dan 16, Suriye’den 15, Kosova’dan 10, Filistin’den 6, Kuveyt’ten 2, Mısır ve Kerkük’ten 1’er olmak üzere toplamda 230 izci iştirak etti.
İzciler Karskapı şehitliğinde dua, akabinde intikal edilen Gaziler köyünde Allahuekber dağı şehitleri ve cümle şüheda için anma programı, Allahuekber dağına çıkış ve iniş, geceleri çadırlarda konaklama, Kaynakyayla’ya yürüyüş, şehitler için Mevlid programı, Allahuekber dağında şehitlik ziyareti, Şenkaya ilçesinde fener alayı, ve kapanış töreni dahil pek çok etkinliklerle ecdadını yad etti.
Faaliyete katılan izci ve liderler, 1914 – 1915 yılı kış ayında donarak şehit olan 90 bin ecdadımızı yaşayarak yad etti. O zaman donarak şehit olan askerlerimizin takip ettiği güzergahı takip etti. Lider ve izciler her şart altında birlik içinde değerlerimize sahip çıkmaya bu yılda devam ettiler.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2016, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER