banner28

SAKARYA'DAN SURİYE'YE KIŞ YARDIMI

Sakarya'da aktif olarak çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşu yöneticileri  Suriye'de durum tespiti yapmak, yapılan yardımları ve  bölge ihtiyaçlarını yerinde görmek için 13 kişilik bir ekiple  Suriye'ye hareket etti. 

SAKARYA'DAN SURİYE'YE KIŞ YARDIMI
banner3

Ziyarete Sakarya  İHH Başkan'ı Sebahattin Aydın ile Yönetim Kurulu üyeleri Oğuzhan Mülayim , Cahit Öner ve Yakup Başer , ilçe temsilcileri Mehmet Vuraloğlu , Emin Akbayrak ve Mahmut Şentürk, Sapanca Genç İHH Yönetim Kurulu üyeleri Muhammed Kahraman ve Tahsin Şahin, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir ,  Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkan'ı Murat Mengen , Eğitim-Bir-Sen 2 nolu Şube Başkan'ı Yaşar Kahraman ve MEB-DER Genel Başkanı Ali Akıllı  katıldı.

 

                Kış Yardımı için Suriye'ye giden Sivil Toplum Kuruluşları yöneticileri, Sakarya'dan Suriye'ye giden 102 tırlık insani yardım malzemesinin ardı sıra  nakit yardımı, akika ve adaklık hayvan, atkı bere eldiven çamaşır çorap, çikolata şeker oyuncak gibi hediyelerle Suriye içindeki yetim ve mülteci kamplarını ziyaret ettiler. 

 

                Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın ; Suriye içerisindeki yetim ve mülteci kampları ziyaretimizde bir kez daha gördük ki savaşın dışında açlık yokluk  ve soğukla boğuşan binlerce çocuk on binlerce insan var. Yeterli konteyner yok çok daha fazlasına ihtiyaç var. Bu boşluk çadırarla dolduruluyor ama  yeterli çadır yok, mevcut çadırların bir çoğunda oturacak, yatacak, yiyecek hiç bir şey yok. 20 kişi bir  çadırda kalıyor.  Sakarya'dan Suriye'ye 102 tır insani yardım malzemesi gönderdik ama çok daha fazlasına ihtiyaç var. Çok acil bir şekilde yetim kamplarındaki çocuklar için gıda kolilerine ihtiyaç var. Sorumluluğumuz büyük ve biz bunun farkındayız. Sakarya'da kadirşinas halkımız ile birlikte yardımlarımız katlanarak devam edecektir bundan hiç bir şüphemiz yok dedi.

 

                Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Murat Mengen, Suriye'de durumun içler acısı olduğunu , açlık yokluk içinde insanların hayatlarını idame etmeye çalıştığını söyledi. Yetim kampındaki çocukların soğukta çamurda çıplak ayak dolaştıklarını , her an ölümle burun buruna olduklarını ifade etti. Mengen ayrıca Suriye için insani yardım çalışmalarının artarak devam etmesi gerektiğini belirterek  bizler bu dramı yerinde gören insanlar olarak her türlü yardıma hazırız dedi.

 

                MEB-DER Genel Başkanı Ali Akıllı , geçen yıl da bir Suriye Ziyaretine katılmıştım o zaman ile bugün arasında çok büyük farklar var ama olumsuz anlamda. Şartlar çok daha ağırlaşmış, insanlar çok daha zor ve sıkıntılı günler yaşıyor. Kampların sayısı artmış, kamplardaki insan sayıları artmış. Açlık yokluk artmış, güvenlik daha çok problem olmaya başlamış. Allah Suriye'de yaşayan mağdur ve mazlumların yardımcısı olsun. Bizlerde ümmet olarak daha çok çalışıp daha çok insani yardımda bulunmalıyız. Birbirinden güzel mazlum  çocukları arkamızda bıraktık geldik dedi.

 

                Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, mağdur ve mazlum coğrafyaların, her zaman yanında olduk ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Suriye'de çok büyük ihtiyaçlar var.  Un kömür gıda kıyafet ilaç ve bunun gibi  akla gelebilecek her türlü insani yardıma ihtiyaç var. İHH çok düzenli ve güzel bir teşkilat kurmuş Allah onlardan razı olsun. Bizler de İHH aracılığı ile elimizden geleni yapmakla mükellefiz. Yardımlarımız aralıksız devam edecek dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER