Sakarya'dan Afrin'e Bir Haftada 125 Ton İnsani Yardım

Sakarya İHH Suriye’de devam eden savaştan etkilenen mağdur ve mazlumlara yardım etmeye devam ediyor. Ihtiyaç sahibi bölgelere yaptığı yardımlarla öne çıkan Sakarya İHH Afrin’de terörden temizlenen bölgelere ve Doğu Guta’da zor şartlar altında yaşayanlar için son bir haftada 125 tondan oluşan 2 tır insani yardım malzemesini bölgeye uğurladı.

Sakarya'dan Afrin'e Bir Haftada 125 Ton İnsani Yardım
banner3

Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın; 7 yıldır devam eden Suriye savaşı süresince şehrimizin hayırseverlerinden aldığımız yardımlarla 244 tır insani yardım malzemesini bölgedeki ihtiyaç sahipleri ile buluşturduk. Son bir hafta içerisinde su, gıda ve hijyen paketlerinden oluşan 125 tonluk insani yardım malzemesini 5 tır ile Afrin ve Doğu Guta’da dağıtılmak üzere gönderdik dedi.

Aydın; Afrin’de zulümden terörden kurtulan bölge halkı için ya da Doğu Guta’da savaş, açlık ve yoksullukla boğuşan mazlumlara yardım etmek isteyen hayırsever halkımız Yeni Cami civarındaki dernek merkezimize ya da Orhan Camii yanındaki Bağış Kabul Merkezimize gelerek makbuz karşılığı bağış yapabilir. Banka ya da internet aracılığı ile de yardımlarını ulaştırabilirler şeklinde konuştu.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER