banner28

Sakarya 3 Bant Bilardo İl Seçmeleri Tamamlandı

Akyazı Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı ve Akyazı Amatör Spor kulüpleri Lokalinde dün akşam yapılan  Final maçı ile tamamlanan Sakarya 3 bant Bilardo İl seçmeleri kıyasıya mücadeleler ile sona erdi.

Sakarya 3 Bant Bilardo İl Seçmeleri Tamamlandı
banner3

Turnuva müsabakaları kriterine uygunluğu ve elverişli olması sebebiyle Bilardo federasyonu tarafından Sakarya 3 bant Bilardo İl müsabakaları için tercih edilen Akyazı Amatör Spor Kulüpleri Lokali yapılan müsabakalarda Akyazı’nın adının duyulmasını da sağladı.

Akyazı Amatör Spor Kulüpleri lokalinde gerçekleştirilen turnuva’nın Final maçlarını izlemek üzere Akyazı Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Çakmak, Akyazı Belediyesi Meclis üyeleri basın mensupları, çok sayıda vatandaş katıldı.

Sakarya genelinde 106 lisanslı sporcunun katıldığı müsabaka yaklaşık 10 gündür eleme usulü oynanan maçlarla devam ediyordu. Dün akşam ise Sakarya 3 bant Bilardo İl seçmelerinin finalistleri karşı karşıya geldiler. Final grubuna kalan 3 sporcu aralarında eşleşme yaparak oynadılar.

Dereceye giren oyuncular Antalya’da yapılacak olan Türkiye şampiyonasına gidecekler. Sakarya’da sayılı spor salonları arasına giren Final Grubu maçlarında ilk şöyle oldu;

1.     Ferhat ÖZBAŞ

2.     Bülent AFACAN

3.     Alaattin AYDOĞDU

Centilmenlik Kupasına layık görülen ve müsabaka sırasında hal ve hareketleriyle örnek olan sporcu Bahadır ZOR oldu.

Akyazı Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Çakmak her müsabakada Akyazı’nın ismini duyurup Akyazı’nın bilardo’daki ismi haline gelen Alaattin AYDOĞDU’yu başarılarından dolayı tebrik etti.

Dereceye giren oyunculara ödüllerini; 3. Olan Alaattin AYDOĞDU’ya Akyazı Belediyesi Meclis üyesi Alim GÜL, 2. Olan Bülent AFACAN’a AsAkyazı Spor Kulübü Başkanı Sait BEŞİR, 1. Olan Ferhat ÖZBAŞ’a Akyazı Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet ÇAKMAK ödüllerini verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER