Sağlık Sen'den Aziz Öüğütlü'ye Ziyaret

Ziyarete Şube Başkanı Abdullah Sönmez Başkan Vekili Abdullah Arı,Başkan Yardımcıları Harun Kestane,Vedat İnan,Tacettin Güven ve İl Kadın Komisyonu Başkan Yardımcısı Esma Sarı katıldı.

Sağlık Sen'den Aziz Öüğütlü'ye Ziyaret
banner3

Gerçekleşen görüşmeye Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr.Serdar Değirmenci ile Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Suat Koçak katıldı.

Sağlık Sen Şube Başkanı Abdullah Sönmez; "Değerli müdürümüz ile  sahanın beklenti ve taleplerini içeren görüşmemizde ilimizde öncelikle sağlık çalışanlarının iş yükünün her geçen gün arttığını başta eğitim araştırma hastanemiz olarak acil personel ihtiyacının   giderilmesi gerektiğini ,kazanımlarımız olan kreş uygulamasının ilimizde hayata geçmesini ,112’de görev yapan sağlık çalışanlarının fiziki mekanlarının tekrar gözden geçirilmesi ve bazı istasyonlarımızın da fiziki olarak diğerleri gibi daha nitelikli hale getirilmesinin  kaçınılmaz olduğunu ileterek İlimize yapacağı    hizmetlerinde Rabbimizden muvaffakiyetler  diliyoruz." dedi.

Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Aziz Öğütlü ise; "Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı ve yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Dile getirdiğiniz personel açığımız bakanlığımızın açıkladığı gibi yakında gerçekleşecek olan atmalar ile giderilecek.

Kreş  konusunda yeni yapılacak olan 1000 yataklı şehir hastanemizde inşallah planlamaya aldık yeni hastanemizde kreşimiz mevcut.İlimzde diğer hastanelerde ne gibi bir çalışma yapabiliriz bunu  bakanlıkta görüşüp ele alacağım.

İlimizde bulunan Acil Sağlık Hizmetleri noktalarının yenilenip bitenleri hizmete alındı,projesi devam edenlerde en kısa zamanda bitirilecek ve tüm acil sağlık hizmeti binalarımız daha modern hale gelmiş olacak.

Değerli arkadaşlar ekip arkadaşlarımız ile ilimizde devam eden hastanelerin planlanan zamanda bitirilerek yatak sayımızın artması ve mevcut hastanelerimizin eksiklerinin giderilerek kapasitelerinin ve sunduğu sağlık hizmetinin arttırılması için gece gündüz çalışıyoruz.Böylesi önemli hizmeti ifa ederken dedikodular ile geçirecek tek bir dakikamız yok.Sakarya’da yetkili sendika olan Sağlık Sen’e sağlık çalışanlarının taleplerinin çözümü noktasında başarılar diliyorum." ifadelerine yer verdi.                                                                                          

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER