Sağlam, Toplum Ruh Sağlığı Merkezindeydi

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde (TRSM) düzenlenen etkinliğe katıldı.

Sağlam, Toplum Ruh Sağlığı Merkezindeydi
banner3

Etkinlikte Merkezde tedavi gören hastalar müzik ve el sanatlarıyla ilgili becerilerini sergilediler. Genel Sekreter, hastalarla tek tek ilgilenerek sohbet etti.  Doç.Dr.Sağlam, Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veren TRSM’nin hafif ruhsal bozukluğu olan hastaların faydalandığı bir merkez ve hastane olmadığını belirterek;  merkezde ağır ruhsal bozukluğu olan hastalara “Psiko-Sosyal Destek Hizmeti” verilerek takip ve tedavilerinin yapıldığını ifade etti.  Sağlam: Toplum Ruh Sağlığı Merkezimizde Şizofreni, Şizoaffektif Bozukluk ve Psikotik Bozukluk tanısı olan hastaların gerektiğinde evde takip ve tedavileri de yapılarak hasta - aile eğitimi verilmektedir.

Psikiyatri Uzmanı, Psikolog, Sosyal Hizmet Uzmanı, Hemşire, Tıbbi Sekreter, Halk Eğitim Eğitmenlerinden oluşan ekibimizle hastalarımıza hizmet vermekteyiz. Merkezimiz donanımıyla kendi düzeyinde hizmet veren TRSM’leri içerisinde en iyisidir ve hastalarımızın tedavi için başka şehirlere gitmesine gerek kalmamaktadır. Bina için uygun bir yer bulunur bulunmaz şehrimizde ikinci bir Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin daha açılmasını planlıyoruz.” Diye konuştu. Sağlam, hastalara yeniden umut olma noktasında fedakarca hizmet veren personele de teşekkür ederek, başarılar diledi. 

Psikiyatri uzmanı tarafından değerlendirildikten sonra “Sağlık Kurulu Raporu” ile merkezde takip altına alınan hastalara ilaç tedavilerinin düzenlenmesinin yanında, el sanatları, müzik, sportif faaliyetler ve öğle yemeği sunulan hizmetler arasında. Verilen hizmetler karşılığında hasta ve yakınlarından ücret talep edilmiyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER