Sağlam: 'İl Dışı Sevkler Azalıyor'

Sakarya Kamu Hastaneler Birliğine bağlı başhekimler yılın son toplantısı için Sapanca Devlet Hastanesinin ev sahipliğinde bir araya geldi.

Sağlam: 'İl Dışı Sevkler Azalıyor'
banner3

Genel Sekreter Doç.Dr.Hasan Salih Sağlam’ın başkanlığında toplanan başhekimler, 2015 yılı 11 aylık dönemle ilgili genel durum değerlendirmesi yaptı. Gerçekleştirilen toplantıda Sağlam’a eşlik eden İdari Hizmetler Başkanı Uz.Dr.Hacı Ali Kayha, Tıbbi Hizmetler BaşkanıProf.Dr.Yusuf Yürümez ve Mali Hizmetler Başkanı Mustafa Necati Çolak da alanlarıyla ilgili yöneltilen talep ve soruları cevaplandırdı.

Genel Sekreterlikte görevli Uzman Erkan Yamaç tarafından gerçekleştirilen sunumda birliğe bağlı hastanelerin il içi ve il dışı sevk sayıları, nedenleri ve triaj durumuna göre ayrıntılar yer aldı. Eldeedilen verilere göre acil servislerden il dışına yapılan sevklerde 2014 yılı Kasım ayında sayı 138 iken, 2015 yılı Kasım ayında bu sayının 84’e düştüğü belirtildi. Yıl bazında kıyaslama yapıldığında ise 2014 yılı 11 aylık dönemde 1789 olan sevk sayısının,  2015 yılı 11 aylık dönemde 1149’a düştüğü ifade edildi.

Gereksiz yapılan 1 sevkin dahi önüne geçilmesi gerektiğinin önemine dikkat çeken Genel Sekreter Sağlam,  “ her geçen gün il dışına yapılan sevk sayılarımızdaki azalma ve il dışından gelen hasta sayısındaki artış, takip edilen yenilikler ve gelişmelerle artan hizmet kalitemizin bir göstergesi olmuştur. 2016 hizmet yılında da sevk sayılarının azaltılması yönünde çalışmalarımız devam edecektir. 2015 yılının sonuna yaklaşırken başarılı çalışmalarından dolayı başhekimlerimize teşekkür ediyor, 2016 yılında da aynı azim ve başarının devam edeceğine inanıyorum.” dedi. Sağlam ayrıca, Ferizli İlçe Devlet Hastanesinde göreve yeni başlayan Başhekim Opr.Dr.Özcan Öktem’e  hayırlı olsun ve başarı dileklerinde  bulundu.

Sapanca İlçe Devlet Hastanesindeki yeni gelişmeler ve oluşumlarla ilgili sunum yapan Başhekim Dr.Meryem Dişli de, 2016 yılında Merkezi Sterilizasyon Ünitesi kurmak, Doğum Ünitesini aktif hale getirmek ve hastanenin E1 grubundan D grubuna geçebilecek düzeye getirilebilmesinin hedefler arasında yer aldığını kaydetti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2015, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER