SAĞANAK YAĞIŞ ENGEL OLMADI

Geyve Çamlık köyünde binlerce kişi sağanak yağışa aldırış etmeden hayır pilavında bir araya geldi.

SAĞANAK YAĞIŞ ENGEL OLMADI
banner3

Geyve  köylerinin kültürlerinin adeta birer simgesi olarak günümüze kadar gelen pilav etkinliklerine yoğun ilgi gözlerden kaçmıyor.Argat, Aşağı Emirler, Ercek, Kadirler, Karabeyler, Kayıplar ve Yaraşlar mahallesinden oluşan Geyve’nin Çamlık Köyünde rahmetin bereketin simgesi olarak her yıl yapılan geleneksel hıdrellez pilavı yoğun yağmur altında gerçekleştirildi.

Baharın tüm güzelliklerini barındıran, doğanın tam ortasında yer alan Çamlık köyünde dağıtılan hıdrellez pilavı, Geyve ve civar köylerden gelen misafirlere farklı duygular yaşattı.

Çamlık Mahallesinde camide Kuran-ı Kerim okundu, vaaz edildi. Öğlen namazından sonra pilav ikramı yapıldı. Muhtar Yusuf Ayna ve köylüler  misafirlere ev sahipliği yaptı.Çamlık mahallesinin gençlerinin güzel organizesi yağan sağanak yağışa rağmen hayır pilavının tadını kaçırmadı.

Çamlık Muhtarı Yusuf Ayna; yöremizde kaynaşma,tanışma ve bereket’in simgesi olarak geleneksel örf ve adetlerimizden bir tanesi olan hayır pilavımızı gerçekleştirdik.Yoğun yağışa rağmen Çamlık köyümüze gelen  tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum, dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER