Resim Duygu İle Çizilen Bir Sanattır

Büyükşehir Belediyesi Sapanca SAMEK’te dersler devam ediyor. Resim Atölyesi sınıfı ders eğitmeni Emsal Şen, “Resim duygu ile yapılan bir sanattır. Göz alıcı resimler ancak duygu ile ortaya çıkar” dedi.

Resim Duygu İle Çizilen Bir Sanattır
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet sunan Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (SAMEK) eğitimler farklı branşlarla devam ediyor. Sapanca SAMEK’de yer alan Resim Atölyesi Sınıfı dersine katılan kursiyerler zengin resimler ortaya çıkarıyor.

 

Derslere yoğun ilgi

Eğitmen Emsal Şen, “Öğrencilerime Resim Sanatı’nın temel öğelerinden başlayarak öncelikle kara kalem, perspektif, üçüncü boyut gibi kavramları öğretiyorum. Öğrenimleri tamamladıktan sonra renk bilgisi ve yağlı boya çalışmaları yapıyoruz. Realist çalışmalar yanında soyut çalışmalara da değiniyoruz. Derslerimize çok yoğun bir ilgi var. Öğrencilerimiz severek bu sanatı icra ediyor ve her sene SAMEK Resim Atölyesine katılım artıyor. Öğrencilerime her fırsatta ifade ediyorum; resim duygu ile yapılan bir sanattır. Göz alıcı resimler ancak duygu ile ortaya çıkar” diye belirtti.

 

Sanat insanı değiştiriyor

Kursiyer Hatice Korkmaz, “SAMEK ile bir arkadaşım vasıtasıyla tanıştım. Arkadaşım resimlerini internette paylaşıyordu ve gerçekten çok beğeniyordum. Zaten her zaman içimde resim kursuna katılma isteği vardı. Bu isteğimi SAMEK ile gerçekleştirdim. Derslerimiz çok keyifli geçiyor. Sosyal ortam olarak gerçekten çok hoş. Ben burada bir sanat öğreniyorum ve her zaman bu sanatı devam ettireceğim. Sanat insanları değiştirebiliyor. Her yere bakış açım değişti ve bunu resim yapmaya borçluyum. Bir sanatla uğraşmak başlı başına keyif veren bir şey ve resim yapmak ruhumu dinlendiriyor” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER