banner28

Rahime Sultan Yurdunda Sergi Çoşkusu

KYK Sakarya İl Müdürlüğüne Bağlı Rahime Sultan Yurdunda Yılsonu Sergisi Açıldı

Rahime Sultan Yurdunda Sergi Çoşkusu
banner3

Rahime Sultan Yurdunda Kalan Öğrenciler yıl boyunca el emeği göz nuru ile yaptığı eserleri yılsonu sergisinde ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımının gösterisi ile başlayan yılsonu sergi açılışı programı Yurt Müdiresi Hatice Albayrak’ın konuşması ile devam etti, Albayrak konuşmasın ’da ‘’

Geçlerimizin hayatında önemli bir unsur olan zamanlarını hayırlı bir şekilde geçirmelerini sağlamak, hayatlarına artı değer katmak ve özgüvenlerini arttırmak adına yurtlarımızda resimden dikişe, tezhipden filografiye, pasta bisküviden terziliğe kadar 15 farklı dalda çok kurs açtık.Şüphesiz emeksiz hiçbirşey olmuyor.Öğrecilerimiz ve kurs hocalarımız aylardır üzerinde çalıştığı eserleri bugün beğeninize sunuyoruz.Umuyorum ki geleceğin annesi olacak genç kızlarımızın unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sanatlarımızı gelecek kuşaklara taşımakta bir köprü olacaklar.El emeklerini geliştirecekler ve daha iyi yarınlara aktaracaklardır.

Kurslarımızın açıldığı günden bugüne kadar emeği geçen herkese tektek teşekkür ediyor, öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum dedi.

       Kredi Yurtlar Kurumu Sakarya İl Müdürü Arif Özsoy yaptığı konuşmada ‘’Kredi Yurtlar Sakarya İl Müdürlüğü Olarak yurdumuzda toplam 8024 öğrencimiz barınmaktadır.

Yurtlarımızda kalan öğrencilerimizin sadece barınma ihtiyacını karşılamak bizim ve ülkemizin geleceği için yeterli değildir.

Devletimizin öğrencilerimize ve bizlere sunduğu imkânlar çerçevesinde öğrencilerimizi hayata hazırlamak için tüm gücümüzü seferber ettik ve etmeye devam edeceğiz.

Bu anlayışla 8 yurdumuzda her gün 100 civarında etkinlik yapılmaktadır, medeniyet tasavvurundan, tarih bilincine, hat sanatından, siyer dersine, işaret dilinden, edebiyatta, ilk yardımdan, diksiyona, resimden, takı kursuna kadar 140 alanda, öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda ve istedikleri saatte eğitimlerimiz tüm hızı ile devam ediyor.

Özelikle kız öğrencilerimiz için sergimizde de göreceğiniz üzere onların ruh dünyalarına ve el becerilerine hitap eden kurslarımızla yetenekli bireyler olmaları için çalışmaya devam ediyoruz.

İstiyoruz ki öğrencilerimiz hem yetenekli ve geleceğin Türkiye’sinde söz sahibi olsunlar, güçlü, akıllı ve bilgili olsunlar, faydalı olsunlar, yardım alan değil, yardım eden olsunlar.

Hem ailelerinin hem hocalarının hem de bizlerin göğüslerini kabartsınlar.

Sergide eseri olan ve kurslara katılan çocuklarımızı hocalarını ve yurt yönetimini kurslarımızdaki hocalarımızın temininde işbirliği yaptığımız Yeni kent Halk Eğitim Merkezimiz teşekkür ediyor, mezun olacak arkadaşlarımıza iş ve sosyal hayatların ’da başarılar diliyorum dedi.

Konuşmalardan sonra misafirler ve öğrenciler sergiyi gezdi, sergide dikkat çeken en önemli ayrıntı ise 15 Temmuz şehitleri anısına hazırlanan fotoğraf köşesi oldu.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2017, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER