Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

Geyve’de plakasız ve ruhsatsız motosikletler trafik ekiplerince yapılan kontrol ve vatandaşların ihbar şikayetleriyle toplanmaya başladı.

Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor
banner3

Ehliyetsiz sürücülerin kullandıkları çalıntı, plakasız ve ruhsatsız motosikletler, halkın güvenliğini tehdit ediyor. Patlak eksoz ve aşırı hızla Geyve sokaklarında tur atan motosikletliler halkı çileden çıkarıyor.

Geyve ilçe merkezi ile ana caddelerde denetim yapan trafik polisleri, plakasız motosikletleri durdurarak ruhsat ve ehliyet sorgulamaları yaptı. Evrakları eksik olan motor sürücülerinin haklarında işlem yapılarak motosikletlere el konuldu. İlçe Trafik Amirliği yetkilileri uyarılara rağmen kasksız, ehliyetsiz ve plakasız motosiklet kullanan sürücülerin arttığını, bu sebeple denetimlerin aralıksız süreceğini kaydettiler. Ruhsat sahiplerinin dikkatli olması gerektiğini, ehliyetsiz kişilere araçlarının kullandırılmamasını söyleyen trafik ekipleri, bu konu da vatandaşları uyardı. Bazı ruhsatsız ve plakasız araç ve motorların suç işlemek için kullanılabileceğini trafik ekipleri, bunun da araç sahiplerine pahalıya mal olacağını uyarısında bulundu.

1800 TL CEZA

Dün gece itibariyle başlayan ve önümüzdeki günlerde de devam edecek olan motosiklet operasyonunda ruhsatsız, plakasız ve ehliyetsiz bir şekilde motosiklet kullanan sürücüye 1800 TL ceza kesiliyor.

El konulan motosikletler, çekici yardımıyla yediemin otoparkına çekildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER