banner28

'Paylaşmak Güzeldir'

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu öğrencileri, kardeş okul projesi kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere destek oldu.

'Paylaşmak Güzeldir'
banner3

Öğrencilerin kişisel-sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla başlatılan projeye öğrencilere “Paylaşmak Güzeldir” adını verdi.  Proje kapsamında Ordu Korgan Terzili Köyü İlkokulunu ve Ordu Korgan Tepealan Emir Yakup İmam-Hatip Ortaokulu kardeş okul belirleyen öğrenciler, topladıkları yardımları 17.02.2016 tarihinde kardeş okullarına gönderdi.

Sakaya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu Müdürü Hakan Okumuş: “Okulumuzda öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimlerine çok önem verilmektedir. Bu açıdan öğrencilerden gelen fikirler, öneriler her zaman dikkate alınır ve desteklenir. Öğrencilerimiz, kendi aralarında ‘Bizim de kardeş okulumuz olabilir mi ve kardeş okulumuzdaki arkadaşlarımızla birlikte neler yapabiliriz’ fikirlerini tartışarak projeyi tasarladılar, projelerine isim buldular. Dolayısıyla “Paylaşmak Güzeldir” sosyal sorumluluk projesi Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu öğrencilerinin kişisel gelişimleriyle başlattıkları ve okul içinde organize ettikleri bir projedir. Gönüllülük esasına dayandıran projeye yaptıkları çalışmalarla ve yardımlarıyla destek olan öğrencilerime çok teşekkür ediyorum. Ayrıca projenin sorumluluğunu yürüten Türkçe zümresini takdir ediyorum.” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2016, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER