Öztürk Gençlere Birikimlerini Aktardı

Öğrenci gençler ile bir araya gelen Başkan Öztürk, ileride yöneticiliği tercih edebileceklere bilgi ve birikimlerini aktardı.

Öztürk Gençlere Birikimlerini Aktardı
banner3

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, beraberinde Başkan Yardımcısı Ali Akdeniz ile birlikte Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesinde öğrenciler ile bir araya geldi. “Eğitimde Motivasyonu ve Katılımcılığı Arttırma” projesi çerçevesinde meslek grupları ile alakalı oturumlar yapan Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi, yöneticilik adı altındaki söyleşileri için Öztürk’ü davet etti.

“Siyaset, İdare Etme Sanatıdır”

Liseli gençlerin davetini kırmayan Başkan Öztürk, gençlere bilgi ve birikimlerini aktararak sorularını yanıtladı. Öğrencilik yıllarından belediye başkanlığına kadarki hayatında yaşadığı önemli anları aktaran Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, yöneticilik üzerine yaptığı konuşmada “Aranızdan ileride yöneticiliği tercih etmek isteyen gençler şunu iyi bilsinler ki; siyaset idare etme sanatıdır. Başarınız, bulunduğunuz kurumlardaki çalışma arkadaşlarınızla olan diyaloglara bağlıdır. Bir üst, astının moral ve motivasyonunu yüksek tutmayı sağlayabilirse, başarıya rahatça ulaşabilir. Umuyorum ki sizlerin arasından gelecekte nice başarılı yöneticiler çıkacaktır.” ifadelerini kullandı.

“Kitap Okumamız Gerekiyor”

Günümüz gençlerinin problemlerine ve dershane konularına da değinen Öztürk, “Gençlerimizin en temel problemi, kitap okuma alışkanlıklarının zayıf olması. Kitap okumamız, kültür seviyemizi yukarılara çıkarmamız gerekiyor. Aksi takdirde hangi mesleği yaparsak yapalım başarı bize uzak olur. Dershaneler konusuna gelecek olursak, daha önce birçok kez ifade ettim. Dershane, sömürü sistemidir. Bizim gençlerimizin sınav kazanmaları için bu sömürü sistemlerine ihtiyacı yok.” dedi.

Söyleşi sonrasında Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi Okul Müdürü Özer Yüksel, Başkan Öztürk’e teşekkürlerini sunarak çiçek takdim etti. Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ise Yüksel’in verdiği çiçeği büyük bir jest yaparak Matematik Öğretmeni Gonca Özel’e hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2016, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER