Özcan: 'Öğrencilerimiz Bizlerde Staj Yapabilirler'

Sakarya’da Etkin Rehberlik ve Denetim Yoluyla Kayıtlı İstihdamın Teşviki Projesi Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrencilere anlatıldı.

Özcan: 'Öğrencilerimiz Bizlerde Staj Yapabilirler'
banner3

Gerçekleşen toplantıya SGK İl Müdürü Nurten Canbasoğlu, SAÜ Çalışma Ekonomisi öğretim üyesi Mustafa Çağlar Özdemir, KOÇ grubu Kişisel Gelişim Koçu ve Otokar Muhasebe Müdürü İrfan Özcan ve öğrenciler katıldı. Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen toplantıda SGK İl Müdürü Nurten Canbasoğlu ve SAÜ Çalışma Ekonomisi öğretim üyesi Mustafa Çağlar Özdemir’in konuşmalarının ardından KOÇ grubu Kişisel Gelişim Koçu İrfan Özcan konuştu.


Samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda öğrencilere iş hayatında önemli bilgiler veren Özcan, “Otakar bildiğiniz gibi en büyük firmalardan birtanesidir. Daha çok otomotiv sektöründe hizmet gösteriyor. 2 Bin 500 kişinin çalıştığı bir firmadır. Kurumsal firmalar görevlerini yerine getirmek zorundalar. Bizler bir sürü yan sanayi firmalarıyla çalışıyoruz. Çalıştığımız firmalar yasal yükümlüğü yerine getirmiyorsa mümkün olduğunca çalışmamaya çalışıyoruz. Sizler büyük firmalarda çalışacaksınız, belki kendi şirketlerinizi kuracaksınız. Buralarda çalışırken de yasal yükümlüğünüzü yerinize getirmeniz gerekmektedir. Bu bilinçle hareket etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERİMİZ BİZLERDE STAJ YAPABİLİRLER
Derslerinde başarılı olan öğrencilerin OTOKAR Firmasında staj görebileceğini de söyleyen Otokar Muhasebe Müdürü İrfan Özcan, “OTOKAR otomotiv sektöründe daha çok teknik ağırlıklı stajyerlere ihtiyaç duyan bir yerdir. Maliye ve İnsan Kaynaklarında staj yapacak arkadaşlarımıza da kapımız açık. Ama daha çok teknik alanlarda olan arkadaşlarımıza ihtiyacımız var. Birinci ve ikinci dönem staj yapabilecek bir kapasitemiz var. Bizim insan kaynaklarımıza müracaat ederek bunu internetten de yapabilirsiniz ben burada staj yapmak istiyorum diye müracaat ediyorsunuz. Bize müraacat eden arkadaşlarımızın derslerine bakıyoruz, başarılarına ve bölümlerine bakıyoruz. Bizim ihtiyacımız olduğunda geri dönüş yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2016, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER