ORYANTRİK FEDERASYONU ve AKYAZI BELEDİYESİNDEN ORMANPARK'TA YARIŞMA

Dünya Oryantring günü kutlamaları çerçevesinde Akyazı Kuzuluk Orman parkta 24.05.2017 çarşamba günü saat 10:30 da Türkiye Oryantring federasyonu Sakarya İl temsilciliği ile Akyazı Belediyesinin ortaklaşa düzenleyeceği Sakarya Okullar arası Oryantring yarışması yapılacak. Yarışmaya Sakarya genelindeki tüm okullar katılacak.

ORYANTRİK FEDERASYONU ve AKYAZI BELEDİYESİNDEN ORMANPARK'TA YARIŞMA
banner3

Oldukça eğlenceli, eğitici bir spor dalı olan ve kelime anlamı ile yön bulma anlamına gelen Oryantring sporu harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor. Farklı arazi koşullarında yapılabilse de, genellikle ormanlık arazide yapılması tercih edilmekte. Çoğu ülkede federasyonlar halinde örgütlenmişve belirli kurallar çerçevesinde gerçekleştirilen bu spor dalı Türkiye’de de oldukça yaygınlaştı.

 

Sporu sevdirmek, gençlerimizi spora yöneltmek ve gençlerimize yönelik hem Kültürel hem de Sosyal aktiviteler ve etkinlikler düzenlemek adına Türkiye Oryantring federasyonu Sakarya İl temsilciliği ve Akyazı Belediyesiortaklaşa düzenledikleri organizasyon kapsamındaAkyazı Kuzuluk Orman parkta 24.05.2017 çarşamba günü saat 10.30 da Sakarya genelinde tüm okulların katılımı ile Dünya Oryantring günü kutlamaları çerçevesinde yarışma yapacak. Yarışmaya ev sahipliği yapacak olan Akyazı Belediyesi çeşitli ikramlar ve sürprizlerle yarışma günü için Orman Park’ta son hazırlıklarını tamamlıyor. 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER