banner28

Orman İşletmede 2015 Yılı Yoğun Hizmet İle Bitti

Karasu Orman İşletme Müdürlüğü 2015 yılı içerisinde Karasu ve Kocaali Orköy’de yaptığı çalışmaları Salı günü saat 11:30’da Orman İşletme binasında katılım yoğunlu ile birlikte açıkladı.

Orman İşletmede 2015 Yılı Yoğun Hizmet İle Bitti
banner3

Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Kocaali Kaymakamı Ahmet Odabaş, Karasu Emniyet Müdürü Sefer Serdar Çakır, Sakarya Orman İşletme Bölge Müdürü Okan Kurşun, Karasu Belediye Başkanı Yakup Gençbay ve Murat Çelik, Kocaali İlçe Başkanı Basri Burak Ak, Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu, Kocaali Kestane Pınarı ve Şerbetpınarı kooperatif başkanları, Karasu Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalık, Karasu Mahalle Muhtarları, Karasu kooperatif başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

90 Bin TL değerinde iş makinesi alındı

Karasu Orman İşletme Müdürü Sungur Mehmet Yeni yaptığı açıklamalarda “  2015 yılı içerisinde Karasu Orman İşletme Müdürlüğü olarak Ormancılık faliyetleri ile Binamız ve Lojmanlarda yaptığımız tamir bakım çalışmaları ve Orköy faliyetleri sonucunda Orköy faliyetlerinde toplamda 21 köye dış cephe ve montalama , süt sığırcılığı fenli aracı kredilerinin dağıtımını yaptık. Kocaali Kooperatifine yaklaşık 90 bin TL değerinde  kredi verdik. Bu krediyide Ormancılık faliyetlerinde kullanmak üzere Kocaali Kestane pınarı kooperatifine yükleme makinesi aldık. 90 bin TL değerinde olan makinenin 17 bin TL’sini hibe veriyoruz ve geri kalan kısmını ise 1 yıl ödeme yapmıcak 5 yıl çok uygun bir faizle geri ödeme yapacak”dedi.

206 bin hektar orman alanı

Sakarya Orman İşletme Bölge Müdürü Okan Kurşun ise yaptığı konuşmada “ Sakarya Orman İşletme Bölge müdürlüğü olarak Sakarya ve Kocaaeli’de faliyet göstermekteyiz. Sakarya’da 5 tane Orman İşletme müdürlüğümüz ve 1 tane fidanlık müdürlüğümüz ve 2 işletme müdürlüğümüz var. Sakarya ilimizin toplam ormanlık alanı ikiyizaltıbin (206 bin ) hektar orman alanımız var. Bunun 25 hektarlık kısmı Karasu orman İşletme müdürlüğümüzde bulunmakta. Karasu Orman İşletme müdürlüğümüzde faliyetler devam ediyor. Genel müdürlüğümüz bu yıl çok etkinliklerde bulundu. Karasu Orman İşletme Müdürlüğümüz halkımıza daha kaliteli hizmet sunmak için işletme binasının ve çevresinde düzenlemeler yaptı. Bu anlamda halka daha kaliteli ve güzel ortamlarda hizmet sunulacak. Ben Karasu Orman İşletme müdürlüğüne yaptıkları bu çalışmalardan dolayı teşekkür ederim”dedi.

Bina gezildi

Program sonunda sertifikalarını ve fidanlarını alan, Orköy kooperatifinden kredi kullananlar ve bazı  bölge müdürleri daha sonra Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Kocaali Kaymakamı Ahmet Odabaş, Karasu Emniyet Müdürü Sefer Serdar Çakır, Sakarya Orman İşletme Bölge Müdürü Okan Kurşun, Karasu Belediye Başkanı Yakup Gençbay ve Murat Çelik, Kocaali İlçe Başkanı Basri Burak Ak, Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu ile beraber Orman İşletme Müdürlüğünü gezerek yapılan çalışmaları incelediler.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER