banner28

Orhan Camii Çaycıları Formatı Genişletti

Adapazarı Orhan Camii meydanında bulunan çay ocaklarının bazılarında uygulanan yeni sistem tepki çekti.

Orhan Camii Çaycıları Formatı Genişletti
banner3
Yaklaşık 5 yıl önce Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan düzenleme çalışmaları ile açılan Orhan Gazi Camii Meydanı vatandaşların uğrak mekanı haline geldi. Camii meydanında açılan çay ocakları her gün tıklım tıklım doluyor. Ancak çay ocaklarının meydana attığı tabure ve masalar da çokça şikayet alıyor.
Şikayetler üzerine 2016 yılında meydana belirli sayıda masa atılmasına yönelik kural koyan belediye ekipleri bir süre bu denetimi sıkı bir şekilde sürdürmüştü. Ancak 15 Temmuz hain darbe girişimi ile başlayan demokrasi nöbetleri bu kuralın unutulmasını sağladı.
Camii meydanında bulunan çay ocakları, teftiş edilmemelerini fırsat bilerek meydanı istedikler gibi kullanıyor. Üstelik çay ocaklarının bir çoğunun da ruhsatı olmamasına rağmen bu tutum içerisinde olduğu iddia ediliyor.
Meydana çok fazla masa ve sandalye atılması vatandaşların tepkisini çekerken bir çay ocağının yaptığı yeni uygulama ‘bu kadarına da pes!’ dedirtti. Camii meydanına masa ve tabure atan çay ocaklarından biri müşterilerine daha rahat imkan sunabilmek için yeni bir adım attı. Camii meydanında artık taburelerin yanı sıra sedirler de mevcut. Zaten boş alanın azınlıkta olduğu meydana konulan sedirler sonrası durumdan şikayetçi olan vatandaşlar, yetkililerin bu konuyla yakından ilgilenmesini istediklerini belirtti.
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2019, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER