Okul Müdürlerinden Eğitim-Bir-Sen'e Ziyaret

Pamukova’da görev yapan okul müdürleri Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesini ziyaret ettiler.

Okul Müdürlerinden Eğitim-Bir-Sen'e Ziyaret
banner3

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, Toplumun kültür alt yapısını oluşturan milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmak, insanımızın değer yargılarına saygılı olmak ilkesi ile ideolojik ve siyasi yapılanmalardan her zaman ve zeminde uzak kalarak sendikal mücadelede her zaman sorumluluk bilinci içinde, yapıcı ve uzlaşmacı bir şekilde hareket ediyoruz.  Ülke kalkınmasının ancak eğitimle olabileceğini yılmadan usanmadan insanımıza anlatmak, duymak ve görmek istemeyen yetkililere duyuruncaya kadar mücadele etmekle mükellefiz. Önemli olan toplumun bir kısmını değil tamamını kucaklamak, iş kolumuzda çalışanların tamamını sendikamıza üye yapmaktır diye düşünüyoruz dedi.

Mengen ; Sakarya da eğitimde kalitenin ve başarının yükselişte olduğunu ve daha iyi yerlere gelmesi için üzerlerine düşen her  görevi yapmaya hazır olduklarını söyledi. Sendikal çalışmalardan bahseden Mengen, Cuma Namazı saatlerinin mesaiye uyarlanmasının büyük bir garabete son verdiğini , bu vesile ile sadece ücret sendikacılığı yapmadığımızı bireysel ve inanç özgürlüklerinin de mücadelesini verdiğimizi herkese gösterdiklerini ifade etti. Nöbet görevine  ücret getirerek  bir angaryanın daha son bulduğunu ,sınav ücreti adaletsizliğinin giderildiğini vurguladı.

Mengen ; 5 Bin üye hedefi için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Teşkilat toplantılarının ilk turunun sonuna geldik , ilçelerimizi ve okullarımızı ziyaret etmeye devam ediyoruz. Üyelerimizi MEB görevde yükselme sınavına  deneme  testi ile hazırladık. Aday öğretmenler ve müdür yardımcılığına hazırlanan öğretmen arkadaşlarımıza sınava hazırlık kitapları temin ettik ve dağıttık.  Üyelerimizin her türlü sıkıntı probelminde yanlarında yer almaya devam edeceğiz. Özlük ekonomik ve sosyal haklarının gelişmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Ziyaretinizden dolayı çok memnun olduk. Ne zaman bir şeye ihtiyacınız olursa telefonlarımız sizlere  7/24 açık  dedi.

Pamukova’dan ziyarete gelen okul müdürleri sendikanın çalışmalarını yakından izlediklerini ve çok beğendiklerini ifade ederek başarılar dilediler.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2016, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER