banner28

OKM'DE 'TURAN NESLİNE SELAM' ŞİİR DİNLETİSİ

Sakarya Ülkü Ocakları Asena Teşkilatı tarafından organize edilen ‘Turan Nesline Selam’ isimli şiir dinletisi Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen programda konuşan Asena İl Teşkilat Başkanı Mine Güler, “Var olsun Ülkü Ocakları, yaşasın devlet!” ifadelerini kullandı.

OKM'DE 'TURAN NESLİNE SELAM' ŞİİR DİNLETİSİ
banner3

 

 

  


KUTLU SELAM

Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Turan Nesline Selam’ isimli şiir dinletisi şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları Asena İl Teşkilatı Başkanı Mine Güler, “Bu öyle bir selam ki; dün Türk tarihine damga vuran ilk kadın Hükümdar Tomris Katun’un and içip düşmanını kendi kanında boğduğu yürekte, Altay Kanıkesi Datka Kurmanca’nın sesiyle, Kagan’ın yanında eş yiğitlikte duran Katun’un asaletiyle, Nene Hatun’un, Kara Fatma’nın ve Şerife Bacı’nın Anadolu’daki kahramanlığıyla ve  tüm kaleler işgale uğramışken evvela Turan’ı hisseden, gönlünden diline cesaretle getiren, Anadolu’nun meydanlarında da yiğitlikle seslenen Halide Onbaşının sedasıyla, bu günü kucaklayan, yarına umut doğuran Asenaların bir ülkünün kollarında, Ocağın Kutlu birliğiyle Ötüken Yaylasında toy kurmuşçasına verdiği kutlu bir selamdır!” dedi.

 

“YAŞASIN DEVLET”

 Sakarya Ülkü Ocaklarının bir ailenin neferleri gibi olduğunu vurgulayan Asena İl Teşkilatı Başkanı Mine Güler, “Sakarya Ülkü Ocakları ailesinin neferleri; Asenalar olarak dün ilk heyecan ile yaptığımız ve bugün gelenekselleştirmeyi aynı heyecan ile beklediğimiz, bizle başlayıp kökleşerek devam etmesi için niyetlendiğimiz  ‘Turan Nesline Selam’ programının gelenekselleştiği bu gece bizlerin bu sahneden seslenişinde izni ve emeği olan kıymetli reislerin, desteği ve kardeşliğiyle yanımızda olan bozkurtların varlığı birliğimizle daim olsun. Bizler hep birlikte Sakarya’yız, yapılan her program konuşulan her söz, gönderilen her selam Sakarya Ülkü Ocakları adınadır. Var olsun Ülkü Ocakları, yaşasın devlet!’ şeklinde konuştu.

 

YOĞUN KATILIM

Öte yandan Orhangazi Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye, programa büyük destek veren Ülkü Ocakları İl Başkanı Mete Çakı ve çok sayıda Ülkücü katıldı. Düzenlenen programda okunan şiirler ise zaman zaman duygulu anlar yaşanmasına sebep oldu.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER