Öğrenci Yurdunda Kan Bağışı Yapıldı

İlim Yayma Cemiyeti Sakarya il şubesine bağlı Necip Fazıl Kısakürek Erkek Öğrenci Yurdu personeli ve öğrencileri Kızılay Sakarya şubesinin yurda kurduğu standa yoğun ilgi göstererek kan bağışında bulundu.

Öğrenci Yurdunda Kan Bağışı Yapıldı
banner3

Kızılay'ın kan bağışı birimi Türkiye genelinde bağışçılardan kan toplama çalışmaları yapmakta. 1868 yılında kurulan Kızılay insanlık,ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, hayır niteliği, birlik ve evrensellik çerçevesinde; afet, kan, göç,sağlık, barınma, sosyal yardım, ilk yardım,eğitim ve gençlik alanlarında Türkiye'de ve Dünya'da  faaliyet gösteren bir insani yardım kuruluşudur. Düzenli bir şekilde,  kan ihtiyacı durumlarında belirlenen yerlere kurulan stantlarla kan bağışı toplamakta. Kızılay Sakarya Şubesi 23 Ekim Salı 18.30 -23.30 saatleri arasında İlim Yayma Cemiyeti Sakarya il şubesine bağlı Necip Fazıl Kısakürek Erkek Öğrenci  Yurduna gelerek personel ve öğrencilerden kan bağışı topladı. Yurt idaresi ve öğrencileri büyük ilgi gösterdi, toplamda 36 ünite kan bağışlandı.

 Kan bağışlarına olan ilgiden memnun kaldığını belirten Necip Fazıl Kısakürek Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü İbrahim Yıldırım "Genel olarak yurt personelimiz ve öğrencilerimizin , bizzat-i yurdumuzun temel ilke edindiği topluma ve devletine yarar sağlayan bireyler yetiştirme kaygımızın, toplumsal olaylara duyarlı öğrencilere  sahip olmamızın  gelecek adına umut verdiğini söyleyebilirim." Dedi.

KİMLER KAN BAĞIŞI YAPABİLİR? 

 18-65 yaş arasında, ağırlığı 50 kg üzerinde önemli bir sağlık sorunu olmayan kan merkezine kan vermek için geldiğinde yapılan muayenede sağlığı uygun olduğu tespit edilen ve hemoglobin ölçümü normal olan herkes 3 ay aralıklarla kan bağışında bulunabilir.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER