banner28

O projede montaj başladı

Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’nde zaman zaman yaşanan koku problemini ortadan kaldıracak projede montajın başladığını belirten Başkan Toçoğlu, “Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’nin üzerini tamamen kapatıyoruz. Arıtma tesisi ve terfi merkezlerimizin üzerine kapatacak malzemelerin sevkiyatını yaklaşık 70 tırla gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz montaj işlemlerine başladı” dedi.

O projede montaj başladı
banner3


 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karaman Atıksu Arıtma Tesisi üzerinin kapatılacağı projede montaj çalışmalarının başladığını duyurdu. Başkan Toçoğlu, “Karaman Atıksu Arıtma Tesisi ve terfi merkezlerimizin bulunduğu bölgede zaman zaman çeşitli nedenlerle yaşanan koku sorunu tamamen ortadan kaldıracak projeyi hayata geçiriyoruz.  Malzemelerin imalatları tamamlandı. Ekiplerimiz montaj işlemlerine başladı. Geliştirdiğimiz proje ile Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’nin üzerini tamamen kapatıyoruz. Hızlı bir şekilde projenin tamamlanmasıyla bölgede olası koku sorunu tarihe karışacak” diye konuştu.

 

Montaj başladı

Yurtiçi ve yurtdışındaki benzer örnekler incelenerek şehir için özgün bir projeyi hayata geçirdiklerini belirten Başkan Zeki Toçoğlu, “İnşa ettiğimiz kanalizasyon ağları ile şehrimizin atıksularını toplayarak Karaman Atıksu Arıtma Tesisimizde yüksek teknoloji ile arıtıyoruz. Tesisimizin bulunduğu bölgede zaman zaman çeşitli nedenlerle koku sorunu yaşanıyordu. Bu konuda gerek yurt içi gerek yurt dışında birçok uygulamayı inceleyerek özgün bir proje hazırladık. 5 milyon liralık projede imalat kısmı tamamlandı. Arıtma tesisi ve terfi merkezlerimizin üzerini kapatacak malzemelerin sevkiyatını yaklaşık 70 tırla gerçekleştiriyoruz. Tırların bir kısmının şehrimize ulaşmasıyla ekiplerimiz montaj işlemlerine başladı” ifadelerini kullandı.

 

70 tırla dev sevkiyat

Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak altyapı anlamında şehrimizin 16 ilçesinde birçok projeyi söz verdiğimiz gibi hayata geçirdik. Hamdolsun söz verdiğimiz birçok yatırımı tamamlayarak, vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bir kısmı da devam ediyor. Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’nin üzerini kapatılacağı projede de çalışmalarımız sürüyor. Proje kapsamında Karaman Atıksu Arıtma Tesisimize ek olarak 32 Evler, Yazlık ve Dörtyol’da bulunan terfi merkezlerimizde de benzer bir çalışmayı gerçekleştiriyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde bölgedeki koku problemi kesin çözüme kavuşmuş olacak. Verdiğimiz sözleri bir bir tutuyoruz. Projemiz şehrimize ve bölgede yaşayan hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2017, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER